İŞKUR Önünde Kuyruk Bir Ucu Var Bir Ucu Yok!

Şanlıurfa’da İŞKUR’un 6 aylık geçici olarak devlet kurumlarında çalıştıracağı işçi alımı için başvurular bugün başladı. İş için başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu

İŞKUR Önünde Kuyruk Bir Ucu Var Bir Ucu Yok!

İŞKUR’un Toplum Yararına Çalışma projesi kapsamında Şanlıurfa’da İŞKUR üzerinden devlet kurumlarında geçici olarak çalışmak isteyen işçilerin başvuruları bugün başladı. Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip olan ve işsizlik oranların en yüksek olduğu iller arasında olan Şanlıurfa’da başvurularla birlikte İŞKUR önündeki manzara değişmedi. Sabahın erken saatlerinde gelen ve 6 aylık geçici işte çalışmak isteyen vatandaşlar metrelerde kuyruk oluşturdu. Adeta işsizlik kervanın oluştuğu İŞKUR kapısında vatandaşlar 6 aylık geçici işi için kayıtlarını yapmaya çalışacak.

Başvuru sırası bekleyen vatandaşlar sabahın 4 ve 5’inden beri buraya geldiklerini belirtti. Uzun kuyrukların oluştuğu İŞKUR başvurusunda sırada bekleyen vatandaşlar arasında kısa süreli tartışmalarda yaşandığı bildirildi. Güvenlik güçleri ise herhangi bir olumsuz durumun oluşmaması için güvenlik önlemi aldı.

Bugün başlayan İŞKUR başvurulara Cuma günü mesai bitimine kadar sürecek.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2019, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER