İşgal Edilen Kaldırımın Kirasını Versinler

Şanlıurfa’da bitmek bilmeyen kaldırım işgali her türlü uyarılara ve ünlemlere rağmen devam ediyor. Vatandaşlar ise işgal edilen kaldırımlara karşın yetkililerin esnaftan kaldırım kirası almasını istediler.

İşgal Edilen Kaldırımın Kirasını Versinler

Söz konusu Şanlıurfa’nın sorunları bitmek bilmiyor. Şehir merkezinde en çok yayaları zor durumda bırakan kaldırım işgalleri dur durak bilmeden devam ediyor. Her yerde görmeye alışkın olduğumuz kaldırım işgallerinden dolayı vatandaşlar kaldırımdan geçecek yer bulmakta zorluk yaşıyor. Esnafın kaldırımı işgal etmesine anlam veremediklerini belirten vatandaşlar ise “Kaldırım yetmez yolu da işgal etsinler yeterlidir.” dediler.  

Vatandaşlar tepkili

Şanlıurfa’nın dört bir köşesinde artık esnaflar arasında geleneksel bir hal olmaya başlanan kaldırım işgali en çok vatandaşları mağdur ediyorlar. Kaldırımların esnaflar tarafından işgal edilmesi ile yolda geçmek zorunda kalan vatandaşlar esnafların keyfi için canlarını tehlikeye atmak zorunda kalıyor. Şehir merkezlerinde bu tür görüntülere artık ünlemlerin alınması gerektiğini belirten yayalar tek çözümün büyük para cezası kesmekle olacağını söylediler.

Engelliler kaldırımdan gidemezler

Kaldırım işgalleri yayalar kadar engelli vatandaşların da büyük sorunu durumunda. Günlük işlerini görmek için dışarıya çıkan engelli vatandaşlar ise kaldırımdan gidemiyorlar. Hele engelli arabası ile geçmek isteyen engelliler yoldan gitmek zorunda kalıyor. Esnafların kaldırımları işgal etmesinden dolayı kaldırımdan ne yürüyecek nede gidilecek yer kalıyor.

Esnaflar kaldırım kirasını versinler

Esnafı kaldırım işgaline tepki gösteren vatandaşlar ise “Esnaf kaldırımı işgal ediyorsa o zaman kirasını versinler. İkinci bir dükkân niyetine kullanıyorlar ondan dolayı devlette onlardan kira alsınlar o zaman gör bak nasıl içeri alıyorlar. Biz yayalar için zaten geçecek yol dar bide bunlar işgal edince tam anlamı ile mağdur oluyoruz.” Dedi.

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
hüseyin
hüseyin - 2 yıl Önce

Şanlıurfa büyükşehir belediyesi ve ilçe başkanlarından ŞİKAYETÇİYİM bu kaldırım konusunda yeri geldi mi ve hesabınıza geldi mi yandaş olmadı mı iş yerini bile kapatıyorsunuz Eyyubi'yeyse gelin bi bakın dukandan fazlası kaldırım da sergileniyor bide hizmet yapıyoruz hizmetinizi yesinler

SIRADAKİ HABER