İş Makinesi 4 Elektrik Direğini Devirdi Karaköprü Elektriksiz Kaldı

Şanlıurfa'nın merkez Karaköprü ilçesinde köprülü kavşak yapımında çalışan iş makinesi hatalı manevra sonucunda 4 elektrik direğini devirince ilçenin büyük bir bölümüne bir süre enerji verilemedi.

İş Makinesi 4 Elektrik Direğini Devirdi Karaköprü Elektriksiz Kaldı

Olayda kopan iletim hatlarının büyük bir faciaya neden olabileceği ancak olayın şans eseri ucuz atlatıldığı belirtilirken, Dicle Elektrik Dağıtım’ın müdahalesiyle ilçeye kısa süre içerisinde farklı yerlerden elektrik verilebildi.

Alınan bilgiye göre, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Karayolları tarafından yapılmakta olan Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı inşaatında çalışan bir iş makinesi, hatalı manevra yapınca yakınındaki 4 elektrik direğini devirdi. Devrilen direklere bağlı olan elektrik iletim hatlarının kopması sonucu Karaköprü ilçesinin neredeyse yarısı enerjisiz kaldı. Yaşanan olay üzerine Dicle Elektrik Dağıtım, bölgenin enerjisini hemen keserken yapılan çalışmalarla alternatif hatlardan kısa bir süre içerisinde ilçeye yeniden elektrik verildi.

Olaya neden olan iş makinasının yüklenici firmaya ait olduğu belirlenirken, gerekli yasal ve idari işlemlere başlandı.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2018, 04:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hame bey
Hame bey - 1 yıl Önce

Zaten o iş makinası bir gün öncede aynı yerde içmesuyu şebekesini ve doğalgaz ana borusunu deldi ama ne gelen vardı nede giden belediye yi ıyi yemlemişler galiba yüklenici firma ne yapsa belediye idare ediyor zaten yapilan is de bir boka benzemiyor

reis
reis - 1 yıl Önce

dikkatinizi çekerim 2018 yılındayız biz daha hala ayni!

Ramazan
Ramazan - 1 yıl Önce

Dünü anladık da. iş makinesi direği devirmiş. Peki yaklaşık bir aydır hergün elektrik niye gidiyor. Sabah gidiyor akşam geliyor. Hergün iş makinesi bir direk mi deviriyor. Koskocaman bir köy. MEGA KÖY ŞANLIURFA.

SIRADAKİ HABER