İnsani Yardım Vakfı İHH’nin Yardımları Devam Ediyor

İHH Siverek’te yaşayan Suriyeli Muhacirlere buzdolabı ile vantilatör yardımında bulundu

İnsani Yardım Vakfı İHH’nin Yardımları Devam Ediyor


 

Ülkelerinden ki iç savaştan kaçıp, Siverek ilçesinde yaşamaya başlayan Suriyeli Muhacirler ilçeye geldikleri ilk günden itibaren gerek Siverekli hayırseverler gerekse insani Yardım vakfı (İHH) Muhacirleri bir gün olsun yalnız bırakmadı. Siverek ilçesinde yaşayan Suriyeli Muhacirlerin, yaz aylarından dolayı ihtiyacı duyulan buzdolabı ile vantilatör İHH ve gönüllüleri tarafından karşılandı.

İHH Şanlıurfa bölge sorumlusu ile yerli ve yabancı gönüllüler hayırseverlerin bağışlarıyla alınan 36 buzdolabı ile vantilatörü hak sahiplerine teslim ettiler.

Kendisi de Suriyeli olan İHH Siverek gönüllüsü Nurettin Şeyhan, yardımlarla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti” Allah İHH’den razı olsun, Suriye’de bulunduğumuz zor günlerde orada yanımızda oldu, ekmek bulamadığımız dönemlerde gıda ve su ihtiyacımızın dışında barıma ihtiyacımızı da karşıladılar Türkiye’ye adım attığımız ilk günden itibaren gerek hayırsever Siverek halkı gerekse İHH gönüllüsü olan Siverek Yardımlaşma Derneği(SİYARDER)  üyeleri ihtiyaçlarımızı karşılamaya çalıştılar Suriyeli vatandaşlar olarak İHH ve hayırsever gönüllülere Şükran borçluyuz, Siverek halkı kardeşliğini ispatladı. SİYAR DER Başkanı Cevdet Ökenek ile eski Başkan Ramazan Baylan kardeşlerimize teşekkür ediyoruz”  dedi.

Suriyeli muhacirler İHH ile Siverek halkına ve teşekkür ettiler.

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 8 ay Önce

urfa merkez ve ilçelerinde yaşayan savaş mağduru kadınlara çocuklara yetimlere yardımcı olanlara el uzatanlara teşekkürler

SIRADAKİ HABER