“İmar barışı, insanlardan para tahsil etmenin bir yoludur”

İmar barışı yasası ilgili açıklama yapan Kentsel Dönüşüm Uzmanı Abdülhekim Şahin “İmar barışı, insanlardan para tahsil etmenin bir yoludur” dedi.

“İmar barışı, insanlardan para tahsil etmenin bir yoludur”

Türkiye genelinde yaklaşık 13 milyon konutu ilgilendiren imar barışı son günlerin en önemli gündem maddelerinden biri olurken konuyla alakalı Kentsel Dönüşüm Uzmanı Abdülhekim Şahin imar barışı ile ilgili gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.

“İmar barışının bir geleceği yok”

Hangi temel üzerine yapıldığına bakılmaksızın inşaat yapıldığını ve imar barışının bir geleceğinin olmadığını ifade eden Şahin; “İmar barışının bir geleceği yok, vatandaş para verecek ve bitecek” dedi.

“Evrakta yalan beyan vermekten soruşturma açılıyor”

İmar barışının son derece riskli olduğuna dikkat çeken Şahin; “Vatandaş hiçbir mühendise danışmadan kendi kafasına göre e-devlete başvuru yapıyor ve para ödüyor. Ancak mevzuata uygun işlemi yapmadığı için yatırdığı parası yanıyor ve hakkında resmi evrakta yalan beyan vermekten soruşturma açılıyor” diye konuştu.

Son olarak Şahin; “İmar barışı hazine arazisi üzerine inşa edilmiş bir yapı için geçerli iken bazı köylü kurnazları işgal ettikleri boş tarla için başvuru yapıyor ve yatırılan parası yanıyor”  sözlerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2018, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER