İl Milli Eğitim Müdürü Turan Basın Mensupları ile Bir Araya Geldi

Şanlıurfa’ya yeni atanan İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, basın mensuplarıyla tanışmak, fikir almak ve genel durum değerlendirmesi için basın toplantısı düzenledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Turan Basın Mensupları ile Bir Araya Geldi

Şanlıurfa'da il Milli Eğitim Şerafettin Turan basın mensuplarını toplantısında yaptığı konuşmada şunları kaydetti. " Yapacağımız çalışmalardan siz değerli basın mensuplarının desteklerini bekliyoruz. Şanlıurfa'yı eğitim anlamında bir üst mertebeye cıkartmayı hedefliyoruz ve bunu yapacak gücümüz var. Öğretmen eksikliği taşımalı eğitim ve tarım işçiliği gibi sorunlarımız var. 25 bin öğretmen ataması olacak 4 bin öğretmeni buraya getirirsek akademik olarak cok üst seviyelere gideriz. Gelen giden öğretmenler yüzünden hep eksiklik oldu inşallah sözleşmeli öğretmenlerle bu sorunu çözeceğiz. Bakanlık sonuna kadar bize kapıyı açtı. En az İstanbul kadar Şanlıurfa'ya bütçe ayrılıyor. Alt yapı ile ilgili çalışmalar yapıyoruz.

Okul öncesi eğitimin zorunlu hale gelmesi lazım. Bu anlamda görev ve sorumluluk üstümüze düşüyor. Şanlıurfa'da %28 eğitim seviyesi var bunu yükseltmek lazım. En azından önümüzdeki dönem mesleki eğitim %60'a çıkartmamız lazım. "açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2017, 13:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 2 yıl Önce

Bağımsız Eğitim Sendikası siyasilerin değil eğitimcilerin sendikasıdır

SIRADAKİ HABER