İdam Taleplerine Şanlıurfa'dan Destek

Ankara'nın Polatlı ilçesinde 22 Haziran'da kaybolan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara'nın öldürülmesi sonrası kamuoyunda yükselen “idam” seslerine Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Şube Başkanı Orhan Şahin de destek verdi.

İdam Taleplerine Şanlıurfa'dan Destek

Bu tür suçlarda cezaların caydırıcı olması gerektiğini ifade eden Şahin, "Acımız çok büyük. Allah (C.C.)’tan Eylül yavrumuzun ailesine sabırlar diliyorum. Çocuk istismarı ve cinayetlerine karşı Devletimiz bir an önce, toplumun talebi olan idam cezasını getirmelidir" diye konuştu.

Şahin, şunları kaydetti: ”Bu kaçıncı vahşet? Küçücük bebeklere sapıklık yapan bu canileri hala besleyecek miyiz? Ülkemizde son zamanlarda artan çocuk tecavüzü ve cinayet olaylarına hepimiz şahit olmakta ve üzüntüden öteye gidememekteyiz. Bu insanlara verilebilecek en ağır cezanın verilmesinden yanayım. Çocuk tecavüzü ve katillerinin ölüm cezası ile cezalandırılmalarını istiyorum. Bu canilerin idamı, kaybettiklerimizi geri getirmeyecek ancak, belki bundan sonra böylesi acı ve ızdırap veren olayların yaşanmasını önleyecektir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER