İçme Suyu Borusu Patladı, Tonlarca Su Boşa Aktı

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesine bağlı Mehmetçik mahallesinde dün sabah yapılan ana şebeke su borusu tekrardan patladı.

Mehmetçik Mahallesinde geçtiğimiz yıllarda ana şebeke su hatlarının onarılması yapıldı. Defalarca onarılmasına rağmen 30 seferdir patlayan su borusu gün içinde gece yine patladı. Patlama sonucu yolda büyük bir çukur oluşurken borudan çıkan su metrelerce yukarıda elektrik tellerine kadar yükseldi.

Suyun patlamasını gören vatandaşlar Servetimiz boşa akıp gidiyor diyerek tepkiler gözden kaçmadı. Merkeze kadar akan su yoldan geçen araçlara zorluklar yaşattı. Birçok kırsal mahallelere, köylere giden su vatandaşlara hayatı olumsuz etkiledi.

‘Defalarca patlayan Ana şebeke su borusu neden bir çözüm bulunamıyor’

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2019, 10:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfalı zaza
Urfalı zaza - 7 ay Önce

Torpile alınan işçi, iş bilmez şefler.. Sonuç her taraf dökülüyor. Vali konağı caddesinde kaldırımlar çeşit, çeşit Fevzi beğ babasının malı gibi para saçsın. Çamii içlerini halı döşedi İyi hoş şimdi çamii bahçeleri ne motorlu birşeyler koyuyor. Bu hayırları seçimden sonra kendi parasıyla yapmasını bekliyoruz.

agit 2
agit 2 - 7 ay Önce

hattın yüksek ve alçak noktalarına vantuz bağlantısı yaparlarsa sorun çözülür.

Adsiz
Adsiz - 7 ay Önce

Bunlar ancak kurban bayraminda kurbanlatin gozune surme dagitsin

murat aktaş
murat aktaş - 7 ay Önce

üzülmeyin ne olacak senden benden halktan çıkacak kimden çıkacak okadar israf kendi ceplerindenmi sorumlular işi bilmiyo olan halka oluyo o yüzdende diyoz bıktık usandık tepkiliyiz yılardır aynı kanayan yara degişim şart işde yapanın yapdıgı yanınan kar kalmasın artık yeter??

SIRADAKİ HABER