HRÜ Öğrenci Konseyin Projesi Ziraat Bankasına İlham Oldu

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkanın yazdığı proje olan ve 1-3 Kasım tarihleri arasında Şanlıurfa’da hayata geçirilen “Gençlik Ziraat Zirvesi” Ziraat Bankasına ilham oldu.

HRÜ Öğrenci Konseyin Projesi Ziraat Bankasına İlham Oldu

Harran Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkanı Barış Yaşarın 1,5 yıl önce kaleme aldığı ve büyük uğraşlarla tamamladığı “Gençlik Ziraat Zirvesi” projesi Haliliye Belediyesi sponsorluğunda Şanlıurfa’da hayata geçirilmişti. Türkiye’nin dört bir yanında bulunan üniversitelerin ziraat fakültesi öğrencilerinin bir araya geldiği projede Türkiye tarımı ve tarımında gençliğin rolü ele alındı. 1-3 Kasım tarihleri arasında özel bir otelde başlayan ve üniversitede sunum, programlarla biten Proje’nin büyük başarısını gören Ziraat Bankası Barış Yaşar’ın büyük başarısını örnek alarak Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi adından bir proje başlattılar. Tarım şehri olan Şanlıurfa’da böylesi bir projenin Türkiye’nin en büyük bankalarından bir tanesine ilham olması Urfa’daki gençliğin ne kadar tarıma önem verdiği ve tarımı sevdiğini gösteriyor.

Ziraat Bankasına İlham Oldu

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi projesi ile Şanlıurfa, Adana ve Bursa’da bu projeye yönelik ziraat mühendisi öğrencilerine eğitimler verip proje hakkında bilgilendirecekler. Ankara’da başlayan proje bu üç ili kapsayacak. Öte yandan verilen eğitimler sonrası Harran üniversitesi başta olmak üzere 5 üniversitede proje kapsamında Süt Sığırcılığı açılacak. Burada bölümlerde eğitim görecek olan öğrenciler aynı zamanda üniversitede bu alanda üretimde yapabilecekler. Ziraat bankası tarafından hayata geçirilen proje için başvurular başlamış durumda.

Haber: Mehmet Kaması

HARRAN ÜNİVERSİTESİ KONSEY BAŞKANI BARIŞ YAŞAR'IN PROJESİ

,

ZİRAAT BANKASI'NIN GENÇ ÇİFTÇİ AKADEMİSİ PROJESİ

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER