“Hizmet Yarışına Gireceğiz”

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından "Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı" özel bir otelde gerçekleşti.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) “Müşterek Meslek komiteleri” toplantısı özel bir otelde meslek komiteler başkanlarının katılımı ile gerçekleşti. ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Halil Peltek’in konuşmasıyla başlayan “Müşterek Meslek komiteleri” toplantısına, ŞUTSO Meclis Başkanı Ahmet Altun, Prof. Dr. Mustafa Sakal, ŞUTSO Akademik Danışmanı Prof. Dr. Esra Siverekli katıldı. Toplantıda Şanlıurfa 2020-2021 yılı meslek komiteler çalışma ve ihracat konuları görüşüldü.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Halil Peltek yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Hizmet Yarışına Gireceğiz”

2018 yılında yapmış olduğumuz müşterek meslek komiteler toplantısında önümüzdeki yıların daha doğrusu 4 yılın stratejik planını çalışma alanını, önerilerini ve görüşlerinizi almak maksadıyla yaptık toplantıyı. Konu ile ilgili 2019 yılında yapmamız gereken planlamalarımız doğrultusunda bir çok konuya %80 doğrusuna değinmiş olduk. Bu toplantıda neler yapmamamız gerekiyor ve buradan çıkacak sonuç raporunda hükümete bildirerek kamu koordinasyonu olarak benimsemesidir. Sizlerin görüşleri bizleri daha çok çalıştıracak ve hepimizin amacı olan hizmet yarışı içerisine gireceğiz inşallah.

“Elektrik Sorunu Bir Nebzede Olsa Çözüldü”

Elektrik sorunu bir nebzede olsa çözüldüğünü söyleyen ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Peltek; OSB’de elektrik, su sıkıntısı elektriği bir nebzede çözmeye çalıştık ama halende su sorunu bitmemiş konuyla ilgili görüşmelerimizi yapıyoruz. Bununda en kısa zamanda biteceğini ve sonuç alacağını düşünüyoruz” dedi.

“Şanlıurfa’ya Üniversite Açma Yönünde Adımlarımız Var”

Şanlıurfa’ya üniversite açma yönünde adımlarımız diye konuşan Başkan Peltek; “Eğitim ile ilgili planladığımız hepimizin 80 personelinimizin bir talebi vardı Urfalılardan da talep var. biz o vakıfla üniversiteye doğru plan ve adımlarımız var nasip olursa biz adımımızı atıyoruz. Yer tespiti ile ilgili de az çok anlaşmışız inşallah önümüzdeki günler içerisinde biz Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası olarak da bir üniversite hazırlamamız olacaktır” diye konuştu.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2019, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER