Hilvan Yem Eski Farika Müdürü Bakan Yardımcısı Oldu

Tarım ve Orman Bakanlığı Yardımcılığına eski Hilvan Yem Fabrikası Müdürü Mehmet Hadi Tunç atandı.

Hilvan Yem Eski Farika Müdürü Bakan Yardımcısı Oldu

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile bakanlıkların ardından bakanlık yardımcıları da belirlenmeye devam ediyor.  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarından Tarım Orman Bakanlığı Yardımcılığına eski Hilvan Yem Fabrikası Müdürü Mehmet hadi tunç atandı      

Mehmet Hadi TUNÇ, KIMDIR?                      

​1959 yılında Elazığ'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Elazığ'da tamamladı. 1982 yılında Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesinden mezun oldu. 1985 yılında Malatya Tarım İl Müdürlüğünde Ziraat Yüksek Mühendisi ünvanlıyla meslek hayatına başladı. 1986 yılında Elazığ Yem Fabrikasında şef olarak görev aldı. 1988 yılında Hilvan Yem Fabrikası müdürlüğüne getirilen TUNÇ, 1992'den itibaren İstanbul Yem Fabrikasında müdür olarak çalışmaya devam etti.

1994-2005 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürlüğü görevinde bulundu. Şeker Kurulu üyeliği, Güneş Sigorta Yönetim Kurulu Üyeliği ve Mahalli İdareler Kamu İşveren Sendikası Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Ayrıca Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunda Koordinatör olarak görev yaptı. 11/10/2013 tarihinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine atandı. 18/10/2017 tarihi itibariyle Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı olarak göreve getirildi.

M.Hadi TUNÇ, evli ve 5 çocuk babasıdır.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER