Hibe Edilen Araçlar İlçe Belediyelerine Teslim Edildi

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından ilçe belediyelerine hibe edilen hizmet araçları ilçelere teslim edildi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Türkiye Belediyeler Birliği tarafından ilçelere hibe edilen çalışma araçları için teslim töreni düzenledi. BELSAN A.Ş araç toplama merkezinde gerçekleştirilen teslim törenine, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Konya Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Dış İlişkiler Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Büyükşehir Genel Sekreteri Abdulkadir Açar, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Halil Peltek katıldı.

TBB tarafından Halfeti ilçesine 1 adet Kepçe, Birecik ilçesine 1 adet Kepçe, Ceylanpınar ilçesine 1 adet Çöp Kamyonu, Eyyübiye ilçesine 1 adet Kepçe, Haliliye ilçesine Yol Süpürme Makinası, Karaköprü ilçesine 1 adet çöp kamyonu, Siverek ilçesine 1 adet Kepçe ve Harran ilçesine de 1 adet Çöp kamyonu hibe dildi.

Türkiye Belediyeler Birliğimizle gurur duyuyuz diyen Şanlıurfa Büyükşehir Başkanı Nihat Çiftçi, “Yasal anlamda tüm Türkiye’deki belediyelerin üye olduğu bir birlik. Her şekliyle belediyelerimizle ilgilenmekte,  belediyelerimizin sorunların çözmek noktasında başkan ve yönetiminin encümen üyelerinin,  genel sekreterlerin çabaların yakın takip edip ve biliyorum.  Bizler tabi ki Ensar şehir olarak yedi yıldır misafirliğe ve misafir etmeye devam ediyoruz.  Ama fark edilmiş olmak bu şehri getirmiş yük anlamında, çünkü 524 bin gibi bir nüfus olarak kolay bir nüfus değil. Onun için belediyelerimizin, ilçe belediyelerimiz işlerini yoğun hale getiriyor.  Rabbimize şükür ediyoruz bu yoğunluğun altında kalkıyoruz. Şimdi Türkiye belediye Birliğimizin hibe etmiş olduğu iş makinaları ve temizlik araçları ile bu hizmetlerin görülmesinde bir nebzede olsa daha hızlı daha aktif sahip olmuş olacaklar ve 8 belediye başkanlarımız adında biliyorsunuz siyasetin gündemi yoğun 8 Ankara’da vekilleri burada ben hepsinin adına teşekkür ediyorum “diye konuştu.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 19:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER