Herkesi Duyarlı Olmaya Davet Etti

Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu tarafından düzenlenen “Mehmetçik’e Minnet Afrin Halkına Himmet” kampanyası ile Afrin’de bulunan insanlara yardım toplanması konusunda herkesin duyarlı olmasını istedi.

Herkesi Duyarlı Olmaya Davet Etti

Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu tarafından düzenlenen “Mehmetçik’e Minnet Afrin Halkına Himmet” kampanyası ile Afrin’de bulunan insanlara yardım toplanması konusunda herkesin duyarlı olmasını istedi. Şanlıurfa’da faaliyet gösteren STK’ların ortaklaşa kurduğu Şanlıurfa İnsani Yardım Platformunun yürütmüş olduğu Türkiye tarafından terör örgütlerinden temizlenen Suriye’ni Afrin kentinde yaşayan siviller için yardım kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında siviller için gıda, çocuk bezi ve maması, battaniye vb. ihtiyaçların karşılanması hedefleniyor. Yapılan açıklamaya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdulkadir Açar, Memur-Sen Şube Başkanı İbrahim Coşkun ve birçok katılımcı katıldı.  Platform adına açıklama yapan Osman Gerem, “Hedefimiz mazlumların yanında olmaktır.”dedi.

‘Nerede bir mazlum ve mağdur varsa yanında olacağız’

Basın açıklamasında konuşan Osman Gerem, “Tarih boyunca hep mağdurların, mazlumların yanında yer alan bir ecdadın torunları olarak dün olduğu gibi bugün de nerede bir mazlum bir mağdur varsa yanında yer almayı Şiar edinmiş bir ecdadın yolunda yürümeyi Şiar edindik. Din, dil, ırk ayırmasızın mağdurların ve mazlumların umudu olmaya devam ediyoruz.” dedi.

‘Afrin’e yardım kardeşlik hukuku gereğidir’

Mazlumlara yardım etmeyi kendilerine şiar edindiklerini belirten Gerem, “Bu sorumluluk bilinciyle ‘Mehmetçik’e Minnet Afrin Halkına Himmet şimdi Afrin’e yardım zamanı’ diyor ve yardım kampanyası başlatıyoruz. Afrin’e yardım kardeşlik hukuku gereğidir. Afrin bizim için önemli çünkü Afrin’e Zeytindalı Barış Hareketiyle biz oraya kardeşlik hukuku Barış hukukunu götürdük.” diye konuştu.

‘Herkesi bu kampanyaya davet ediyoruz’

“Hem Mehmetçiğimizi minnetle anmak hem de oradaki halka buradaki kardeşlerimizin sevgisini sabrını minnetlerini ulaştırmak için bu Kampanyayı başlatmış bulunuyoruz” diyen Osman Gerem, “7'den 70'e herkesi bu kampanyaya yardım etmeye davet ediyoruz. Hepinize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

‘Bu millet tarihi boyunca mazlumların sinesi olmuştur’

Yapılan kampanyaya bir destekte Büyükşehir Belediye Başkanlığından geldi. Büyükşehir belediyesi adına basın açıklamasında bulunan Genel Sekreter Abdulkadir Açar, “Bu millet tarihi boyunca mazlumların sinesi olmuştur. Şanlı ordumuz coğrafyamızdaki evimizin kapısındaki kardeşlerimizin evindeki yangını söndürmek üzere oraya gitmiştir.” dedi.

‘Türkiye işgalci değildir’

Türkiye’nin tarih boyunca hiçbir zaman işgalci bir güç olmadığını vurgulayan Açar,

 “Biz tarihimiz boyunca işgalci olmadık. Batılılar gibi emperyal emellerle bir yerlere gidip olanların kaynaklarını sömürmedik Osmanlıyı incelerseniz yaptığı yatırımların büyük ekseriyeti Anadolu dışında olan yerlerdedir. Afrika'nın en ücra köşesinden Balkanlar'ın en uzak noktasına kadar biz yatırım yapmışız.” ifadelerini kullandı.

‘Mehmetçiğimiz oradakilerin hürriyetini korumak, onları zulümden kurtarmak için gitmiştir’

Abdulkadir Açar, “Afrin’de Mehmet’imiz Kürt, Arap ve Türkmen kardeşlerimizin hürriyetini korumak, onları zulümden kurtarmak için gitmiştir. Aynı zamanda kapımızda evinizin kapısında kökleşmeye başlayan terör örgütüne terör pisliğini Kürtler adına ortaya çıktığını iddia edip Kürtlere zulüm eden bir yapıya sökmek için oradadır.”ifadelerini kullandı.

‘Oraya huzur götürmek için oradayız’

Emperyal Güçlerin Türkiye'nin operasyonuna verdiği olumsuz tepkiyi eleştiren Açar, “Ben de buradan soruyorum coğrafyaysa bizim coğrafyamız, dinse bizim dindaşlarımız ırksa bizim ırkdaşlarımız evse bizim evimiz biz oradayız ve oraya huzur götürmek için oradayız yarınki günde Şanlı ordumuz yine kışlasına çekilecek.” şeklinde konuştu.

‘Allah kimseyi bayraksız ve vatansız bırakmasın’

İnsani yardımın kardeşlik Hukukundan doğduğunu söyleyen Açar, “Oradaki Mazlum, mağdur, evsiz olan kardeşlerimizle ekmeğimizi paylaşmaktayız ve hayatta doğruları yapmak istersek kendinize karşıdakilerin yerine koymamız lazım. Allah kimseyi devletsiz Allah kimseyi bayraksız Allah kimseyi vatansız koymasın. Bunları olmadığı zaman Ne din ne namus ne can nede mal kalıyor” dedi.

Haber: Mehmet Kaması

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER