Hemen Hemen Her İlde Var Şanlıurfa'da Neden Yok?

​İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Duvarbahçe ve elektrik direklerine modüler saksı projelerini geliştirdi. Duvarbahçe projesi ile yolların kenarlarındaki duvarlar çiçek açarken, modüler saksı projesi ile de yolların aydınlatılmasını sağlayan elektrik direkleri çiçeklendiriliyor.

Hemen Hemen Her İlde Var Şanlıurfa'da Neden Yok?

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin verilerine göre İstanbul’daki yol kenarlarındaki duvarların çiçeklendirildiği Duvarbahçe  uygulaması 2011 yılında başlamışlardı.Diyarbakır ilinde bile yapılmış ama Şanlıurfa'da henüz böyle bir çalışma yapılmaması dikkatlerden kaçmadı.

Diyarbakır

Şanlıurfa'nın ilçesi Siverek’te bu tarz çalışmalara rastlayabiliyoruz fakat Şanlıurfa Büyükşehir’de olması eksikliklerin büyüğünü hissettiriyor. Şanlıurfa caddelerinin kötü görünümden arındırılması, çöplerin temizlenmesi, duvarlarda bulunan reklam yazılarının olması kötü görüntüler oluşturuyor.

Şanlıurfa Abide Köprülü Kavşak

Çevre düzenlemelerinin vatandaşlar için önemli olduğu yadsınamaz bir gerçek olmakla beraber şehre gelen birçok turistin de iyi izlenimler edilmesi açısından önem kazanıyor. 

Yalnızca bahar aylarında değil mevsimine uygun çiçeklerin ekilmesiyle Urfa tüm yıl güzel görüntüyle karşılaşması için vatandaşlar Büyükşehir Belediyesinden de bu tarz çalışma beklediklerini dile getirdiler.

İstanbul Havaalanı Kavşağı

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2018, 05:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
EREN
EREN - 12 ay Önce

Urfalılar yol kenarlarına dikilen canlı cicekleri bile rahat bırakmazken, (koparıp evlerini süsler) bu saksıları getirdiklerinde hiç bırakmazlar.. Dışarıdan nasıl göründügünün bi önemi yok. Evlerini süslemek varken.

Ali
Ali - 12 ay Önce

Urfa nin tek eksigi buydu bu kalmisti bunu da haber yaptiniz

Çiçek değil ağaç
Çiçek değil ağaç - 12 ay Önce

Sokakları elektrik direklerini evin içi gibi çiçek böcekle süslemek yerine refüjleri ve yol kenarlarını ağaçlandırmak çevre yolunda olduğu gibi kentteki diğer cadde ve bulvarların kenarlarını ağaçlandırmak daha iyi olmaz mı...Gerçi biz var olan refüjleri kaldırıyoruz kaldırım yaparken ağaç yeri bırakmıyoruz onu unutmuşum...

Karapelerin
Karapelerin - 12 ay Önce

YA-PA-MAZ-LARRRR

Ali
Ali - 12 ay Önce

Yeter ki eleştiri olsun aq neymiş çiçek yok kavşaklarda ne kadar büyük bir eksiklik

Can11
Can11 - 12 ay Önce

Bizim sokak lambalarimiz yanmiyor onlari ne yapacaz

asyaayasya
asyaayasya - 12 ay Önce

urfada insanlar kendi evlerinin süsünden caddeye ihtiyaç bile duymazlar. Yolunacak o kadar çiçeğe yazık olur bence belediyede bunun farkında olduğu için gerek duymamıştır.

Mehmet murat kermeli
Mehmet murat kermeli - 12 ay Önce

Herşeyimiz tamam bi çiçegimiz kaldı.Başka sorun kalmadımı kaldırımlar horon tepiyor yollar çukurdan geçilmiyor,antep ilçelri alacak bizim derdimiz çiçek .Bu memleket adam olmazzzZ...

SIRADAKİ HABER