HDP Urfa’da Alan Çalışmalarına Devam Etti

HDP’nin Urfa milletvekili adayları 24 Haziran seçimlerine ilişkin sabah saatlerinde başladıkları çalışmalara tüm gün boyunca devam etti. 

HDP Urfa’da Alan Çalışmalarına Devam Etti

Adaylardan Ayşe Sürücü Siverek ilçesinde ki çalışmalarına ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde seçmenlerle bir araya gelerek devam ettirdi. Diğer bir aday Nimetullah Erdoğmuş ise bugün AKP’li vekilin yakınları tarafından baba ve iki oğlunun katledildiği Suruç ilçesine Diyarbakır’dan gelen Barış Anneleriyle birlikte düzenlenen basın açıklamasına katıldı.

Açıklamanın ardından katliamının yaşandığı işyerinin önüne karanfil bırakıldı ve komşu esnaflara geçmiş olsun ziyaret yapıldı. Erdoğmuş daha sonra Ceylanpınar ilçesine geçerek HDP İlçe Örgütü ve Urfa İl yöneticileriyle birlikte kırsal mahallelerde ev ziyaretleri gerçekleştirdi. Erdoğmuş, daha sonra ilçe merkeze geçerek Viranşehir Caddesi üzerinde bulunan HDP Seçim Bürosunda yurttaşlarla bir araya geldi. 

HDP’nin diğer bir adayı Aliye Kızıldamar ise HDP Birecik ilçe yöneticileriyle yoğun bir çalışma günü geçirdi. Birhîs, Mislîmo, Karakiz ,Han, Babahat, Göktepe, Güvenir ve Ahmo  mahallelerinde coşku ve heyecanla karşılanan heyet  ek tek görüştükleri ve sohbet ettikleri yurttaşlardan HDP’ye destek istedi. 


Urfa’nın merkez ilçesi Eyyübiye’de esnaf, aile ve kurum ziyaretleri gerçekleştiren vekil adayı Yusuf Yetim akşam saatlerinde de çalışmalarına devam etti. Birçok yerde sevgi gösterileriyle karşılanan Yetim bu ilginin sandıkta AKP’nin sonuna işaret ettiğini söyledi. 
Aynı şekilde merkeze bağlı Karaköprü ilçesinde çalışan ve seçmenlerle bir araya gelen Ömer Öcalan’da akşam saatlerine kadar sürdürdüğü çalışmalarının çok verimli geçtiğini kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER