HDP Urfa Milletvekili Adayları Seçim Çalışmalarına Hız Verdi

HDP’nin büyük bir oy patlaması yapması beklenen illerin başında gelen Urfa’da HDP’nin milletvekili adayları çalışmalarına hız vererek devam ediyor.

HDP Urfa Milletvekili Adayları Seçim Çalışmalarına Hız Verdi

Tüm adayların sabahın erken saatlerinden başlayarak seçim bölgelerinde yürüttükleri çalışmalara yurttaşların ilgisi çok büyüktü. Kırsal mahallelere yapılan ziyaretlerde HDP’nin araç konvoyunu zafer işaretleri, Demirtaş ve HDP bayraklarıyla selamlayan yurttaşlar renkli görüntüler oluşturdu. Tarlalarda çalışan emekçiler, ev kadınları, köy çocukları ve yollardan geçen araç sürücüleri coşkularıyla HDP’nin 24 Haziran zaferine şimdiden ortak oldular. 


Adaylardan İsmail Kaplan, Ömer Öcalan, Nusrettin Maçin beraberlerinde ki HDP PM Üyesi Fatma Doğan ve Ceylanpınar HDP ilçe yöneticilerinden oluşan heyetle ilçenin kırsal mahallelerinde yoğun çalışma yürüterek, ziyaretler gerçekleştirdiler. Xidir Xalef,Xirbê Temo,  Hello Bello, Xirbe Sûf, Dalya, Tekinler,Axirtoş, - Düzova, Lebana, Sabunî ve Şêxrucûm mahallelerini ziyaret eden adaylar gittikleri her yerde yurttaşlarla bir araya gelerek HDP’nin projelerini anlatarak yurttaşların sorunlarını dinlediler. 
Diğer adaylardan Aliye Kızıldamar ve Şerif Bendaş ise Urfa’nın merkez ilçesi Haliliye’nin kırsal mahallelerinde yurttaşlarla bir araya geldiler. Birçok yerde halk toplantısı şeklinde gerçekleşen buluşmalardan sonra, vekil adayları aile ve hasta ziyaretleri gerçekleştirdi. 


Yine aynı şekilde merkez ilçelerde çalışmalarına devam eden iki aday ise Yusuf Yetim ile İsmail Telli oldu. Bugünkü çalışma alanı olarak Eyyübiye ilçesini ve ona bağlı kırsal mahalleleri belirleyen iki aday bu kapsamda  Hamedan, Burç, Ulak, Kaplan ve Yolbilirköyü mahallerini ziyaret etti. Burada da coşku ve heyecanla karşılanan adaylar; yurttaşların tüm ülkenin hakettiği refah,huzur ve barış ortamına kavuşabilmesi  için oylarını en doğru seçenek olan HDP’den yana kullanması gerektiğini belirttiler. 


Bugün Siverek ilçesinde ise Vekil adayları Ayşe Sürücü ve Meral Balter Karacadağ eteklerinde yaşayan yurttaşları yaşam alanlarında ziyaret ederek HDP ve Demirtaş’a destek istedi. Üçkuyu , Kerteş, Kaynak, Geduk,  Xwazi,  Karabahçe,  Mamo,  Gomiqan ve  Çevirme mahallerinde yaşayan yurttaşların sevgi gösterileri arasında çalışmalarını sürdüren adaylar, yurttaşlara 25 Haziran’da hep beraber büyük halaya durma sözü verdi. 


Adaylar Nimetullah Erdoğmuş, Roza Yazmacı ve OrhanÖzkan da Viranşehir ilçesinin Kerikâ Menda, Beşo, Nergizli, Turkeli başta olmak üzere onlarca mahallesinde yurttaşları selamlayarak evlerine konuk oldu. Adayların çalışması günün ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER