HDP Adayları Köy Köy Dolaşıp Destek İstiyor

Seçim çalışmalarına hız veren HDP köy, köy dolaşıp halktan destek istiyor. Siverek'in Karakeçi ve Karacadağ köylerinde yapılan seçim çalışmalarına HDP Urfa Milletvekili Ömer Öcalan, Siverek Belediye Eşbaşkan Adayları Turan Tüysüz, Emine Çetiner ve HDP ilçe yöneticiler katıldı.

HDP Adayları Köy Köy Dolaşıp Destek İstiyor

Viranşehir’de ise Viranşehir ilçesinde ise HDP Millevekili Ayşe Sürücü, Eş Başkan adayları, ilçe yöneticilerinin de aralarında bulunduğu kalabalık bir heyetle kırsal mahalle ziyaretleri yapıldı.

Karacadağ köylerinden Kelok, Hüske, Küçük Darbe ve Büyük Darbe köylerine bir dizi ziyaretler gerçekleştirildi. Ziyaretlerde HDP Urfa Milletvekili Ömer Öcalan, HDP Siverek Belediyesi Eşbaşkan Adayı Emine Çetiner ve HDP üyeleri katıldı. Yapılan ziyaretlere köylüler yoğun ilgi gösterirken, bazı köylerde yurttaşların yıllardır su ve altyapı sorunu yaşandığını ve bu sorunların çözülmesi yönünde taleplerini Eşbaşkan Adayına iletti.

'HALK İLE YÖNETMEYİ ÖNERİYORUZ'

Eşbaşkan adayı Çetiner belediyeyi kazandıkları takdirde sorunlarını çözme sözünü verdi. Siverek'te ekolojik, halkçı ve kadın eksenli bir belediyeciliği uygulayacaklarını dile getiren Çetiner, halka vaat yerine kenti birlikte yönetmeyi önerdiklerini söyledi.

Halkın artık AK Parti'den bir beklentisinin kalmadığını dile getiren HDP Milletvekili Ömer Öcalan, AK Parti ve MHP blokunun halka verebileceği hiç bir şeyin kalmadığını ifade etti. Türkiye'nin büyük bir tecrit altında olduğunu dile getiren Öcalan, iktidarın kendi gibi düşünmeyen herkesi terörist ilan ettiğini dile getirdi. ifade etti.

HDP Siverek Eşbaşkan adayı Turan Tüysüz ve beraberindeki heyet Karakeçili tarafında bulunan Alayurt köyünü ziyaret etti. Köyde yapılan bir düğünü ziyaret eden HDP heyetini düğün sahipleri ve düğüne katılanlar coşku ile karşıladı. Burada bir dizi temaslarda bulunduktan sonra heyet Viranşehir bir taziye ye katılmak için yola çıktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER