Hayatla İmtihanları Yürekleri Burktu

Taksim meydanında yaşam mücadelesi vererek kağıt mendil ve su satıp geçimini sağlayan Şanlıurfalı Polat çiftinin yaşadıkları yürekleri dağladı.

Hayatla İmtihanları Yürekleri Burktu

Beyoğlu Taksim Meydanında iki bacağı olmayan, daha önce Şanlıurfa’da ayakkabı boyacılığı yapan ve şimdide kâğıt mendil satarak geçimini sağlayan ve uzun zaman eşiyle birlikte Şanlıurfa’da yaşayan İbrahim Polat'ın hikâyesi yüreklerini burktu. 29 yıl boyunca tır şoförlüğü yapan İbrahim Polat'ın 2010 yılında geçirdiği trafik kazası hayatının kararmasına neden oldu.

Yaşadığı feci kazada 2 ayağıyla birlikte, her şeyini kaybeden İbrahim Polat, 11 yaşında üvey annesi tarafından evden atıldığı dönemlere geri döndü. Kazadan sonra bütün yakınlarının sırt çevirdiği Polat, şimdilerde kağıt mendil ve su satarak geçimini sağlamaya çalışıyor.

 “Ayaklarımı kaybettikten sonra iş yapamıyorum”

Yaşadıklarını anlatan İbrahim Polat, bir süre sonra gözyaşlarına hakim olamadı. Polat yaşadıklarını şu sözlerle anlattı, ‘‘Ben annemin en son çocuğuyum. Benim babam iki evlilik yaptı, eve analık geldi. Analık tarafından ben 9-11 yaşlarında sokağa atıldım. İstanbul'a geldim. Yenikapı tren garında, parklarda, banklarda yattım. Bitlendim, pirelendim. 17 yaşında iş hayatına atıldım. İş hayatından 2010'dan beri kopuğum."

İbrahim Polat'ı dini nikahlı eşi bir an olsun bırakmadı

2010 yılında yaşadığı kazanın ardından bütün yakınları İbrahim Polat'a sırt çevirirken, bir tek yanında dini nikahlı eşi Sinem Dikmen kaldı. İbrahim Polat'ı bir an olsun yalnız bırakmayan Sinem Dikmen, yetkililerden yardım beklediklerini söyledi.

İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER