Harranlı Esnaflar Dolara Böyle Tepki Gösterdiler

Son günlerde üst üste rekor tazeleyen dolara karşı halk birleşmeye devam ediyor. Son olarak Harran’da bazı esnaflar kendi iş yerlerinde dolarla alışveriş yapılmasını yasakladı.

Harranlı Esnaflar Dolara Böyle Tepki Gösterdiler

Son dönemlerde dolardaki artış dur durak bilmiyor. Özellikle son birkaç gündür hızlı bir yükselişte olan dolara karşı Cumhurbaşkanı’n çağrısı doları ve eldeki dövizi bozmak oldu. Böylelikle dolardaki artışı boşa çıkarılacağını ve Türk lirasının değerleneceğini belirtmişti. 24 Haziran seçimlerinde rekor bir oy ile Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini destekleyen Şanlıurfa’nın Harran ilçesi artan dolara karşıda harekete geçti. İlçede bulunan bazı esnaflar doların yükselmesine karşın iş yerlerine astıkları pankartlarla iş yerlerinde dolarla alışverişlerin yasak olduğu sadece Türk Lirasının geçtiğini söyledi. Böylelikle esnaf olarak doların yükselişine ve dış göçlerin oyunlarını bozacaklarını söyleyen esnaflar her ne olursa olsun dolar e dış mihraklara karşı milli bir duruş ve mücadele sergileyeceklerini söyledi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 18:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan as
hakan as - 7 ay Önce

sizde akıl olsa bu salaklara yüzde 97 oy çıkmazdı ordan beyin göçü çoktan olmus harran :)

Ali bucak
Ali bucak - 7 ay Önce

Cahillik ben yazacam ama yayinlanmayacak 1 man Adası hesabinizdaki dolarlar gelsin 2 Bilal'in 12 adet gemisi 3 akp yandaş olan yokluktan var olsun iş adamlari caldiklarinizi getirin 4 bakan dünya

Müslüm ÇAKAR
Müslüm ÇAKAR - 7 ay Önce

Sağolunuz Harran, sağolunuz Akçakale, sağolunuz Şanlıurfa ve ilçeleri 16 Temmuzda ülkemizde yaşanan darbe girişiminde vatanını, bayrağını, devletını, hükümeti savunmada Akçakale, Harran,Birecik üç adım önden gidiyordu.

Hagi
Hagi - 7 ay Önce

Memleketin en akilısi sizsiniz degilmi millete hakaretler aşağılamalar.saçma sapan fikirler siz adam olmazsiniz

Baran
Baran - 7 ay Önce

Harranda dolar alişverişi yapacak duruma geldimiki boykot ediyorlar. Bundan sonra dolar düşer!

İsmail
İsmail - 7 ay Önce

Devlete böyle destek olamazsınız eminim ki çoğunun vergi levhası yoktur. Adam gibi vergi verin ABD ye karşı zaten savaşı kazanmışız oluruz.

SIRADAKİ HABER