Harran Tıp'ın Yeni Başhekimi Belli Oldu

Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akif Altay, istifa etti. Altay’ın istifasından sonra yeni Başhekim, Rektör Prof.Dr.Mehmet Sabri Çelik tarafından açıklandı.

Harran Tıp'ın Yeni Başhekimi Belli Oldu

Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kısa  sürede büyük hizmetler yapan başhekim Prof. Dr. Mehmet Akif Altay istifa etti. Altay’ın istifasından kısa bir süre sonra Rektör Çelik, eski başhekime teşekkür ederek, yeni başhekime başarılar diledi.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mehmet Sabri Çelik, görevinden ayrılan  Başhekim Görevinden ayrılan Prof.Dr. Akif Altay’ın yerine Öğr. Üye. Dr. Ahmet Güzelçiçek’in atandığını sosyal medya hesabından açıkladı.

Rektör Çelik’in sosyal medya hesabından şu ifadelere yer verdi:

“HRÜ Hastane Başhekimimiz Prof.Dr. Akif Altay hocamıza değerli hizmetlerinden dolayı teşekkür eder aynı görevi kabul eden Öğr. Üye. Dr. Ahmet Güzelçiçek’e yeni görevinde başarılar dilerim. Hastane hepimizin; daha nitelikli sağlık hizmeti ile halkımızın yanındayız”

Öğr. Üye. Dr. Ahmet Güzelçiçek Kimdir?

Harran Üniversitesi Hastanesinde üç yıldır Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniğinde Doktor öğretim üyesi olarak görevli Güzelçiçek, 1977 yılında Siverek’te doğdu. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Güzelçiçek, 2001-2005 yılları arasında Halfeti ilçesinde pratisyen hekim, 2005-2010 yılları arasında ise Bezmialem Vakıf Gureba Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları kliniğinde asistanlık görevlerinde bulundu. 2011-2016 yılları arasında Şanlıurfa Çocuk Hastanesinde 6 yıl Başhekimlik yapan Güzelçiçek, 2016 yılından beri Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde görev yapmaktadır.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2019, 00:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER