Haliliye’nin Şeffaf İhalesi Neden İptal Oldu?

Haliliye Belediyesinin gündemde olan araç ve iş makinesi kiralama hizmet alım ihalesi gelen tepkiler üzerine incelemeye alındı ve ihale iptal edildi.

Haliliye’nin Şeffaf İhalesi Neden İptal Oldu?

Haliliye Belediyesi’nin ihaleye çıkardığı 89 milyon TL ile sonuçlanan ihalenin rekabet içinde geçmemesi sosyal medyada tepkilere neden olurken çıkan haberler üzerine ihale incelemeye alındı.

Haliliye Belediyesi’nin konu ile ilgili şeffaf bir ihale olduğu açıklamaları üzerine araç ve iş makinesi kiralama hizmet alım ihalesi Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) üzerinden yapılan duyuru ile 2019/229500 kayıtlı numara ile Haliliye Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılan Araç ve İş Makinesi Kiralama Hizmet Alım İşi ihalesi iptal edilmiştir’’ denildi.

Haliliye Belediyesinden gelen açıklamaya göre ise; Daha önce 3 müdürlüğün ihtiyaçlarını birleştirerek yapılan ihale yeniden düzenlenerek tekrardan yapılacak. Haliliye şeffaflığını koruyacak'' denildi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 14:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
paşa
paşa - 2 gün Önce

haliliye belediyesi de diğer belediyelerde doymadı ihaleleri kendi adamlarına verirlerse böyle iptal edilir. Şeffaflık bunun neresinde kendi adamlarınızı belediye koyduğunuz yetmiyor yarısı işe gelmiyor bumu belediyecilik

Urfalı zaza
Urfalı zaza - 2 gün Önce

İhale şartnamesi hazırlanırken verilecek firmanın bazı artıları eklenir. Diğer firmalar ihaleye girme şartlarına haiz olsalar bile şartnameye eklenen ekstralardan dolayı ihale adrese teslim yapılır. Bu çok kullanılan yöntemdir. Bazen de aracın değeri üç yıllık kira bedeli olabiliyor. ALLAH ıslah etsin.

SIRADAKİ HABER