Halfeti Şehidine Büyük Saygısızlık

Halfeti’de şehit olan Şükrü Can’ın fotoğrafını kullanarak Show Tv’de sevgilisini darp eden şahıs diye yayınlanması tepkilere neden oldu.

Şanlıurfa’nın Halfeti İlçesinde Mayıs 2019 tarihin de şehit düşen Özel Harekat Şube Müdürlüğünde görevli Komiser Yardımcısı Şükrü Can Kayadibi’nin Show Tv’de yayınlanan bir haberde yanlışlıkla kullanılmasına tepki yağdı.

Oyuncu Ceren Kaplakarslan ve annesinin, oyuncunun eski sevgilisi Temel Kankıran tarafından darp edildi haberinde skandal bir hata yaşandı. Haberde Kankıran’ın fotoğrafı yerine Halfeti şehidi Şükrü Can Kayabadibi’nin fotoğrafı kullanıldı.

Yaşanan skandaldan sonra Show Tv Haber Spikeri gelen tepkiler üzerine bülten sonunda açıklamada bulunarak; ‘’Koskocaman bir özür borcumuz var, hemen o borcumuzu ödeyelim. Ceren Kaplakarslan’a dayak haberinde iş adamı Temel Kankıran’ın fotoğrafı yerine yanlışlıkla özel harekat polisi Şükrü Can’ın Kayabadibi’nin fotoğrafı kullanılmıştır. Hem şehidimizin acılı ailesinden ve meslektaşlarımdan hem de izleyicilerimizden özür dileriz’’ dedi.

Show Tv'nin yaptığı aynı hatayı Doğan Haber Ajansı'da yaparak şehidin fotoğrafını haberde kullandı.

Twitter’da başlatılan #şehiteSaygılıOlŞhowTv adı altında vatandaş tarafından bir çok tepki yağarken şehide yapılan saygısızlık kınandı.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 10:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
EMİN
EMİN - 3 gün Önce

ALLAH BELANIZI VERSİN SİZİN BU REYTING UĞRUNA BAŞİMIZA NELER GELİYOR

EROL
EROL - 3 gün Önce

HALK TV YAPSAYDI 1 AY KAPATMA CEZASI ALIRDI

SIRADAKİ HABER