Halfeti'de Anne Ölümlerini Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Halfeti'de anne ölümleri ile ilgili durumları tespit ederek çözüme yönelik yeni programları hayata geçirme konularında bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Halfeti'de Anne Ölümlerini Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Halfeti'de bir toplantı gerçekleştirerek anne ölümlerine neden olduğu bilinen faktörlere yönelik programları sürdürmek ve ölüme neden olan durumları tespit ederek, çözüme yönelik yeni programları hayata geçirmek, sağlığın geliştirilmesi ve güçlendirilmesi, ayrıca sorunların yerinde tespiti, değerlendirmesi ve farkındalığın artırılmasına yönelik Anne Ölümleri Değerlendirme toplantısı yaptı.

Halk Sağlığı Başkanlığı Çeküs Birimi koordinasyonuyla İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.M.Emre ERKUŞ başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Halk Sağlığı Başkanı Dr.Öğr.Üyesi Abdullah SOLMAZ ve ilgili diğer idarecilerle birlikte, Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda görev yapan öğretim üyeleri, Kamu Hastanelerinde ilgili uzman hekimler, Halfeti ilçe Sağlık Müdürlüğü, Halfeti Devlet Hastanesi Başhekimliği,Halfeti ilçesinde görev yapan Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı çalışanları katıldı.

Etkişimli bir ortamda yapılan toplantıda konuşan Dr.Erkuş, "Annelerimizin ölümü, geride kalan çocuklarıyla birlikte değerlendirilmesi gerekmektedir. Hiçbirimiz annemizin nasıl ölmesini istemiyorsak sağlık alanında çalışan herkesin bu konuda çok hassas olması ve elinden gelenin daha fazlası yapmasını istiyorum. Bizler sahada yaşanan sıkıntıları yerinde görmek amacıyla tüm gün sağlık ocaklarımızı köy köy gezerek yerinde incelemelerde bulunduk." ifadelerine yer verdi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2019, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER