Hakim Ve  Savcılar Basınla Dostluk Maçında Buluştu

 Hakim ve savcılarla zaman zaman mahkemelerde, olaylarda veya haberlerde karşılaşan gazeteciler, bu kez dostluk maçında bir araya geldi. 

Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği ve Şanlıurfa Adliyesi'nde görevli hakim ve savcılarla yapılan dostluk maçı keyifli anlara sahne oldu. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ndeki halı sahada oynanan maç öncesi Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Tahir Gülebak ve kentteki yerel, ulusal ve televizyonlarda görev yapan basın mensuplarıyla sohbet ederek başarılar diledi. Her iki takım oyuncularının bir araya gelerek toplu hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından karşılaşma başladı.

KADROLAR:
 Şanlıurfa Adliyesi adına mücadele eden takımda Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan (kaptan) Hakimler Mahir Taştimur, Mehmet Güloğlu, Ali İlke Sağkan, Cumhuriyet Savcıları Ruşen Güneş, Dursun Odabaşı, Emrah Alptekin Yüksel ve Medya İletişim Bürosu Sorumlusu Remzi Aydın yer alırken;
ŞUÇGAD'da; Mehmet Kaması, Ayhan Kesici, İsmail Buz, Mehmet Ağaslan, Yakup Bozkuş, Müslüm Çap, Rauf Maltaş, Kaptan Abdi, Aziz Karageçili, Tahir Gülebak, Kadir Köseler ve Mustafa Bayar yer aldı. 

Maç, her iki takımında kontrollü olarak birbirlerini denemeleriyle başladı. İlerleyen dakikalarda Şanlıurfa Adliyesi Başsavcı Doğan ve Mahir Başkan ile gol aramaya başladı. Direkten dönen toplar ve kalecinin mükemmel kurtarışlarıyla Gazeteciler bu sefer oyunda üstünlük kurdu. İleride etkili olan ataklarda Ruşen Savcı ve kaleci Remzi'nin yapacak bir şeyi kalmadı. Kaleci Remzi 3-4 önemli pozisyona geçit vermezken eski futbolcu İsmail Buz'un sert şutlarına engel olamadı. Başsavcı Doğan'ın uzak mesafeden attığı şık golle Şanlıurfa Adliyesi tekrar toparlanarak ileride iyi organize oldu ve durumu eşitledi. Maçın ilk devresindeki bölümü 4-4 berabere geride kalırken, ikinci yarıda İsmail Buz ile Gazeteciler tekrar ileride çoğalmaya ve gol bulmaya başladı. Bu arada genç gazeteci Mehmet Kaması beklenen performansından uzaktı. Anadalu Ajansı Muhabiri Rauf Maltaş defansta kendini unutturdu.  Başkan Gülebak ise sakatlığı geçmediği için maçı kenardan takip etmek zorunda kaldı. İkinci  yarıda kaleci Remzi'nin de katkılarıyla gazetecilerin öne geçmesiyle Ruşen savcı sert müdahalelere başlayarak ikili mücadelelere girdi.  Rakibini iyi analiz eden basın mensupları tahriklere kapılmayınca Ruşen Savcı bu kez hücüma çıktı. Ruşen savcının rakip kalede etkili olması ve gol bulmasıyla Şanlıurfa adliyesi tekrar toparlandı ve durumu eşitledi. Karşılıklı ataklarla ve dostça süren mücadele 8-8 berabere sonuçlandı. 

Keyifli geçen karşılaşmada stres atarak birbirlerini tebrik eden iki takım oyuncuları, karşılıklı baklava ikramıyla sonucu tatlıya bağlamış oldu. Maç sonrasında yenilen tatlıların ardından basın mensupları ile hakim ve savcılar bir süre sohbet ederek çay içti. Başsavcı Sadi Doğan, gazetecilere teşekkür ederek görevlerinde başarılar diledi. ŞUÇGAD Başkanı Tahir Gülebak'ta; "Ülkemizin ve Şanlıurfamızın huzuru, güvenliği  ve halkımızın adliyedeki problemlerinin çözülmesi için, özellikle 15 Temmuz'dan bugüne terörle mücadelede de yoğun bir mesai harcayan hakim ve savcılarımıza teşekkür etmek, stres atmak ve birlikteliğimizi artırmak adına böyle bir maç düzenledik. Kaynaşmamıza vesile oldu. Sahada her zaman iş anlamında bir araya gelsekte, bu kez dostluğumuzun ve birlikteliğimizin pekiştirilmesi adına bizleri kırmayan Cumhuriyet Başsavcımıza ve değerli hakim ve savcılarımıza gönülden teşekkür ediyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2018, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER