Hac Ön Kayıtları Başlıyor

Kutsal topraklara gidip hac ibadetini yapmak isteyen vatandaşlar için hac kayıtları başlıyor. Hacı adayları 08-14 Aralık tarihleri arasında başvuru yapabilecek.

Hac Ön Kayıtları Başlıyor

Milyonlarca hacı adayının sabırsızlıkla beklediği 2019 yılı hac takvimi belli oldu. 2019 yılında ilk defa hacca gitmek için Diyanet İşleri Başkanlığı’na müracaat edecek olan vatandaşlar hac ön kayıtlarını 08 – 14 Aralık 2018 tarihleri arasında yapabilecek. Hacı adayları T.C. kimlik numaralarına harçlarını yatırdıktan sonra www.hac.gov.tr internet adresinden ön kayıt başvurularını yapabilecekler. Daha önceki yıllarda hac kaydı olup 2018 yılında hac kurasına katılan ancak kesin kayıt hakkı elde edemeyen hacı adaylarının kayıt yenileme işlemleri 8 Aralık'ta Başkanlık tarafından yapılacak. Bu tarihler arasında kayıt yaptırmayan vatandaşlar 2019 yılı hac kuralarına katılım hakkı elde edemeyecek.

Şanlıurfa’daki vatandaşlarda ilçe ve il müftülüğüne giderek ön kayıt başvurularını yapabilecek ve konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilecekler.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER