Günyüzü Gençlik Merkezi Açıldı

Günyüzü eğitim ve kültür yardımlaşma ve dayanışma derneği ,Eyübiye Semti Eyüp nebi mahallesinde Gençlik merkezi açtı.

Günyüzü Gençlik Merkezi Açıldı


 

Gençleri başta uyuşturucu ve diğer sokak tehlikelerinden korumak, milli ve manevi değerlerine bağlı vatanını, milletini, bayrağını seven erdemli vefalı fedakar bir gençliğin yetişmesine katkı sunmak amacıyla kurulan Gençlik merkezi açılışına , Milletvekili Mehmet Ali Cevheri,Eyübiye Kaymakamı Adem Ünal , Büyükşehir Belediyesi başkan vekili Nihat Kılıç, İlçe milli eğitim müdürü Ahmet Demir ,STK İnsani yardım platformu başkanı Osman Geren,Büyükşehir Belediye Genel Sekreter yardımcısı Emin Özçınar,Kent Konseyi başkanı Erkan sözen, STK Başkanları,Molla Salih Turgut Hoca , hayırseverler ve mahalle sakinleri katıldı.

Günyüzü Dernek Başkanı Veysel Toprak yaptığı açıklamada:

“Günyüzü dernegi ve Deniz Feneri derneği yardım çalışmalarımıza 25 yıl önce başladık. Daha sonra Çölyak derneği, Suriye İnsani yardım platformu gibi çalışmalar ile devam ettik.

Yardım çalışmalarımızda ,İnsanların midesine hitap ederken, İnsanların beyinlerine, maneviyatına da hizmet etmek için bu derneğimizi açtık.

Kısa bir süre önce l karaköprüilçe müftülügümüzün eğitmen desteğiyle 4-6 yaş gurubu çocuklarımıza ücretsiz hz.fatma Kur-an okulu isimli kreşi açtık.

Rabbimizin   Kur’anı Kerimde muhammed süresi 7 .ayetindebuyurduğu gibi ( kim allahın dinine yardım ederse allahda ona yardım eder ve ayaklarını sağlam bastırır) .  emri ilahisi  ve allah resulü s.a.v ( iki günü eşit olan ziyandadır) buyuran hadisi   bize her gün her birimizin islama ve insanlığa bir şeyler yapabilme azmi kuvveti vererek çalışmalarımızı sürdürüyoruz". Dedi.

Proğram Molla Salih Turgut, Milletvekili Mehmet Cevheri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir , Büyükşehir Başkanvekili Nihat Kılıç'ın konuşmaları ile devam etti.

Başta büyükşehir belediyemiz Başkanımız Nihat çiftçi , Genel Sekreter Emin Özçınar , Eyyübiye belediye başkanımız Mehmet Ekinci , Eyyübiye ilçe müftülügümüz , Milli eğitim müdürlügümüz     ve günyüzü derneğinin gönüllülerinin    desteği ile faaliyetlere başladık.

Burdan emeği geçen bu herkese çok teşekkür ediyorum.’dedi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER