Güneydoğu'daki muhtarlar Mercek Altında!

PKK ile bağlantısı tespit edilen 635 korucunun görevden uzaklaştırılmasıyla birlikte Doğu ve Güneydoğu'daki muhtarlar da İçişleri Bakanlığı'nca mercek altına alındı. Van'da 3 muhtarın tutuklanmasının ardından doğuda PKK'nın emri altındaki çok sayıda muhtarın görevine son verileceği öğrenildi.

Güneydoğu'daki muhtarlar Mercek Altında!

Güvenlik güçlerinin sınır ötesi ve yurt içinde peş peşe düzenlediği başarılı operasyonlarla beli kırılan terör örgütü PKK'nın mahalli idareler ayağına da darbe vurulacak. PKK'nın şehir yapılanması KCK’yı harekete geçirmek için Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki muhtarlar üzerinden yapılanmaya gittiği tespit edildi.

3 MUHTAR TUTUKLANDI

İstihbarat raporlarından yola çıkan İçişleri Bakanlığı yeni bir çalışma başlatarak PKK bağlantılı muhtarların peşine düştü. PKK ile bağı tespit edilen 635 güvenlik korucusunun görevine son verilmesinin ardından, istihbarat birimlerinin yaptığı çalışmalar sonucu çok sayıda muhtarın da PKK ile bağlantısı tespit edildi. Van’da düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 3 muhtar dün tutuklanarak cezaevine gönderildi.

PKK'NIN EMRİNDELERDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatı ile yapılan çalışmada Doğu ve Güneydoğu'da görevli çok sayıdaki muhtarın PKK’nın sözde üst yönetimi tarafından verilen emirleri yerine getirdiği ve dağ kadrosundan şehir merkezlerine gelen teröristleri değer evlerine yerleştirdiği tespit edildi. PKK bağlantılı muhtarların, görevlerine son verilen güvenlik korucuları ile irtibatta olduğu, açığa çıkmamak için korucular üzerinden örgütle bağlantı kurdukları belirlendi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan
Hakan - 11 ay Önce

AKP Brunson birakti. Bunun kinini Kürt halkina karşi düşmanca uygulamaktadir. Peki soruyorum Beni düşman gören anlayişa nasil kardeş olacagiz. Tehditlerin sonu yok. Tehditler başari getirtmez. Dialog, anlayiş cözümdur. Kim zülüm uygularsa, bariş gelmez.

Ağa
Ağa - 11 ay Önce

Sadece kck bağlantısı olanları degil aynı zamanda imza parası alanları,valilik belediye gibi devlet kudumlarindan sosyal yardım adı altında verilen yardım kolilerini satanlardan ihtiyacı olmayan eş dost akrabalarına peşkeş çekenleri,okul kayıtlarında para karşılığında adres kaydı yapanları,iş kur dan kendilerine verilen kontenjanları karısını kızını oğlunu gelinini işe koyanları görevdem alsalar

Urfalılar
Urfalılar - 11 ay Önce

Aynen doğru.muhtarlar artık kendilerini kanun yasaların çok üstünde görmeye başladılar. Hilvandada böyle muhtarlar var belediye başkanıyla beraber örğütlerden oy alsınlar diye onlar adına para toplamaya başlamışlar.içişleri bakanının burayada gerekli istihbari raporları almasını rica ederim

SIRADAKİ HABER