Güneşi Gören Çıktı!

Hava sıcaklığının 4-5 dereceye artığı Şanlıurfa’da yaz iyiden iyiye kendini his ettirmeye başladı, güneşli havayı fırsat bilen vatandaşlar kendisini dışarı atarak, güzel havanın tadını çıkartıyor. Bazı vatandaşlar tarihi Balıklıgöl açık alanda, bazıları da parklarda güneşin tadını çıkarıyor.

Güneşi Gören Çıktı!
-‘Piknik yapılacak bir hava var’
Balıklıgöl ‘de havanın tadını çıkaran vatandaşlardan Mehmet Çiftçi, bu güzel havanın her zaman ele geçmeyeceğini belirterek, "Çok güzel bir gün, bu hava her zaman bulunmaz. Güneş çok güzel. Gençler, yaşlılar parklarda oturuyorlar. Bu hava her zaman ele geçmez. Uzun süre sonra ilk defa böyle güzel bir hava, böyle bir sıcaklık görüyorum. Şimdi normalde yağmur yağması gerekiyor ama maşallah hava çok güzel. Tam oturulacak, piknik yapılacak bir hava var. Keşke her zaman böyle olsa " dedi.

- “Bulunmaz bir nimettir

Balıklıgöl ’de oturan bir diğer vatandaşlardan Murat Kültür ise bu ayında böyle güzel havalar her zaman çıkar tadını çıkartmak lazım dedikten sonra ekledi Kültür: “Urfa’da böyle havalara her zaman rast gelirsiniz önemli olan tadını çıkartmaktır. Bazı vatandaşlar içeri girmiş kapanmış odalara çıksınlar gezinler havanın tadını çıkartsınlar. Hava çok güzel çok güzel bir nimet ve bu nimetten faydalanmak gerekiyor. Özelikle biz yaşlılar için bulunmaz bir nimettir biz fazla gezemiyoruz böyle havalarda gelip oturup akşama kadar güneşin bu havanın tadını çıkartıyoruz.”


-“Böyle bir hava varken faydasını çıkartın”
 Bizim insanlarımız bazı şeylerin kıymetini bilmediğini belirten bir diğer vatandaş Mehmet Polat ise şu açıklamaları Polat: “ bizim insanlarımız böyle güzel bir havanın böyle güzel bir günün böyle güzel bir güneşin kıymetini bilmiyorlar çıkın dışarı havanın tadını çıkartın. Böyle bir hava varken faydasını çıkartın ben yaşlı halimle bu bereketli yere gelip güneşin keyfini çıkartıyorum. Özelikle bazı insanlar alışveriş merkezlerine gidip kapanıyor yav ne anlıyorlar anlamış eğilim. Kapalı yerde durmak ne oluyor ya güneş varken.” 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER