Gümrük Hanı Tıklım Tıklım

Şanlıurfa’da havaların ısınması turistik mekânlara yoğunluk olmasına vesile oldu. Şanlıurfa’nın En çok bilinen tarihi mekânlardan biri olan Gümrük Hanı son birkaç gündür yoğun bir şekilde tercih ediliyor.

Gümrük Hanı Tıklım Tıklım

Şanlıurfa’da havalar gün geçtikçe sıcak olmaya devam ediyor. Güneşin sıcaklığının yakmadığı, güneşin karşısında otura bilindiği için birçok vatandaş bundan faydalanıp ailesi ile birlikte parklara ve tarihi yerlerde oturmaya devam ediyor. Bu yerlerden birisi de Şanlıurfa’nın Haşimye meydanında bulunan tarihi Mekânlardan Gümrük hanı. Sabahın erken saatleri ile birlikte güneşi gören gümrük hanı masaları boş kalmıyor.

Havaların ısınması ile birlikte yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği yerlerden biri olan Şanlıurfa’da tarihi mekânlarda oturup çay içmek için tercih edilen yerlerden biri olan gümrük hanı son ayların en yoğun saatlerini yaşıyor.

Gümrük hanında ailesi ile oturmaya gelen bir vatandaş “Şanlıurfa’nın güzelliklerini anlatmakla bitiremeyiz. Bu günlerde Urfa çok güzel havalar mis. Zaten Urfa bu günlerde güzel biraz daha sıcak oldu mu çekilmez. Onu için faydalanmaya çalışıyoruz. Ailemi alıp buraya geldim keyifli vakitler geçiriyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2017, 17:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şanlıurfa'lı Misafir
Şanlıurfa'lı Misafir - 2 yıl Önce

Sayın Editör, haber sitenizi il dışından takip eden turistler için haberinizde; Gümrük Hanının inşası, hangi tarihte kim tarafından yaptırıldığı, mülkiyetinin şu anda kimde olduğu gibi bilgiler vermeniz haber değerini arttıracaktır. İyi çalışmalar.

SIRADAKİ HABER