Gülebak’tan 15 Temmuz Mesajı

Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Urfanatik Gazetesi İmtiyaz Sahibi Tahir Gülebak, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolasıyla bir mesaj yayınlayarak; ‘’ şehitlerimiz bu ülkenin bekası için canlarından vazgeçtiler’’ ifadelerini kullandı.

Gülebak’tan 15 Temmuz Mesajı

Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Urfanatik Gazetesi İmtiyaz Sahibi Tahir Gülebak, 5 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle yayımladığı mesajında; “15 Temmuz 2016 tarihi, Aziz Milletimizin iradesine yönelik FETÖ mensupları tarafından gerçekleştirilen hain silahlı darbe girişiminin bozguna uğratılmasının yıldönümüdür. Türkiye’nin bağımsızlığını, kalkınmasını, hak ve adaletin sesi olmasını hazmedemeyen karanlık bir yapı ve onu teşvik eden işbirlikçileri, Türkiye Büyük Millet Meclisini, polisimizi, stratejik kurumlarımızı hedef alarak devletimizin yönetimini ele geçirmeye çalışmışlardır.

O gece, tarihte eşi benzeri az görülen hain bir saldırıya maruz kaldık ve Türk milletine yakışan örnek bir mücadeleyle bertaraf etmeyi başardık. Başta rabbimizin inayeti, sonra, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın cesareti ve en önemlisi de aziz milletimizin güçlü iradesi sayesinde, bir kere daha büyük bir zafer kazandık.

Şanlıurfa’mızda da bu demokrasi mücadelesine, kardeşlerimizle birlikte bir olup Rabia Meydanı’nda hainlere karşı sabahlara kadar Demokrasi Nöbeti tuttuk. Allah ülkemize bir daha böyle acılar yaşatmasın.

Bu vesileyle, 15 Temmuz'a ve dünden bugüne bu cennet yurdun dört bir köşesinde bu topraklar için toprağa düşen şehitlerimizi rahmetle ve şükranla yâd ediyor, gazilerimize sağlıklı, huzurlu ömürler diliyorum. Büyük destanımızın 3. yıldönümü, aziz milletimizin Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlu olsun" ifadelerine yer verdi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2019, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER