Görmez: ”Adaletten Ayrılmayın”

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, “Merhametsiz adalet, adalet değildir” Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Karşınızdaki insan fakir de olsa zengin de olsa sakın adaletten ayrılmayın." dedi.

Görmez: ”Adaletten Ayrılmayın”

Şanlıurfa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Harran Üniversitesi ve Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliği ile düzenlenen Uluslararası İslam Bilgeleri Zirvesi'nde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Şanlıurfa’nın İslam medeniyetinin kalplerinden biri olduğunu söyledi.

İslamın evrensel mesajı "barış, adalet, özgürlük" olduğunu ifade eden diyanet işleri başkanı Görmez, "Hazreti Adem'den Resulü Ekrem'e kadar bütün peygamberler, barışın, adaletin ve hürriyetin peygamberleridir. Bütün peygamberler ve yeryüzündeki mücadeleleri barışı, adaleti, merhameti, tevhidi ve özgürlüğü gerçekleştirmek içindir." dedi.

Barışın, adaletin, özgürlüğün ele alınmasının İslamın kendisinin konuşulması olduğunu belirten Görmez, son yıllarda her Müslümanın sözüne, "İslam barış dinidir" diyerek başladığını ve bunun önemli olduğunu dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER