Göbeklitepe’ye Bir Vurguda Urfalı Genç Sanatçıdan Geldi

Şanlıurfa’da küçük yaşta şarkı söylemeye başlayan Altun Göbeklitepe ve İsot Festivali için beste hazırladı.

Şanlıurfa’nın bilindik ve tanıdık simalarından olan ses sanatçısı Altun Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Göbeklitepe yılı ilan edilmesinin ardından genç sanatçı Ahmet Altun yaptığı uğraşlar sonucu Göbeklitepe için beste hazırladı.

Urfa’da 10 yaşından beri müzik tutkusu olan Altun besteleriyle Şanlıurfa’yı daha güzel tanıtmak için elinden gelen tüm çabayı sarf etmek için gerekli çalışmaların başlattığını dile getirerek Urfanatik Gazetesine çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Altun daha ilkokul çağlarında amatör olarak şarkı söylemeye başladı. O dönemde düğün salonlarında şarkı söylüyordu. Besteleri ve farklı sesiyle büyük bir hayran kitlesine sahip olan Altun, müziğe olan tutkusunun çok küçük yaşlarda başladığını belirterek, “Küçükken evde durmadan şarkı söylüyordum, sürekli taklit yapıyordum.Müzik kariyerinde başarı basamaklarını hızla tırmanan Altun, müziklerinin de kariyerine büyük etkisinin olduğunu ifade etti. 

Şanlıurfa’nın Ses Sanatçısı olan Ahmet Altun çok sıkı ve disiplinli bir eğitim aldığını ifade eden genç sanatçı, sözlerine şöyle devam etti:

Şanlıurfalıyım.10 Yaşından buna müzikle ilgileniyorum. Küçük yaşlarda düğünlerde aile ortamlarında büyüklerimin isteğiyle ile şarkı söylemeye başladım. Bu süreçte en büyük destekçim bir yerlere gelmemi isteyen babam oldu.2005 yılında müzik ekibi kurdum.Doğu batı bölgelerinde düğünlerde söylemeye başladım. Zaman zaman küçük çaplı olsa konserler verdim.2016 yılında ilk klipimi çekip ilk albümü mü çıkardım. Yine 2016 yılında çeşitli TV kanallarında müzik programları yaptım.Şanlıurfa Sevdalısı olarak Sayın Cumhurbaşkanın 2019 yılı Göbeklitepe yılı ilan etmesinden sonra bizde değerleri ekip arkadaşlarımla Göbeklitepe ait beste yaptık.Yine ek olarak sofralarımızın vazgeçilmezi olan İsotumuz içinde sürpriz parçamızı yazdık. Bizde İsot Festivalinde memleket sevdalısı olarak renk katmak istiyoruz. Bizde her türlü çabayı göz önüne alarak memleketimizi nasıl daha güzel tanıtmak ve onun gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bu süreçte büyüklerimizin ve yetkililerin desteklerini bekliyoruz. İfadelerini kullandı.

HABER:İBRAHİM ÇAKMAK

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 02:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
AGİT
AGİT - 3 ay Önce

Hele bakın bakın bende bi beste yaptım;
Fıstık, isot, pamuk, mısır, arpa, buğday, halfeti antebe gitti, harran gezisi, göbekli tepe giriş 36 tl.
Bitti.
Enaz bu haber ve içeriğindekiler kadar saçma olmuştur umarım iyi günler...

Urfalı
Urfalı - 3 ay Önce

Hele tırroya bak hiçte güzel söylemiyor rezillik olmuş ..

Yusuf toprak
Yusuf toprak - 3 ay Önce

Ahmet abi yine yakıyon bizi

SIRADAKİ HABER