Göbeklitepe'nin Maketi Sergileniyor

Cannes'daki MIPIM Fuarı'nda sergilenecek olan, üretimi 1600 saat süren Göbeklitepe'nin maketi sergilenmeye hazırlanıyor.

Göbeklitepe'nin Maketi Sergileniyor

Dünya çapında ses getiren çalışmalar yapan RJ Models tarafından yapımı 1600 saat süren Göbeklitepe'nin maketi, Cannes'da düzenlenecek olan MIPIM Fuarı'nda sergilenecek. UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne giren Göbeklitepe'nin yapım aşamasını varsayılan teorilere dayanarak yansıtan ve 1000 parçadan oluşan maket, 20 kişilik bir ekip tarafından yapıldı.

Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM'de görücüye çıkacak olan Göbeklitepe'nin maketi Fransa'nın Cannes şehrinde 12-15 Mart tarihleri arasında sergilenecek. Göbeklitepe'de 20 yıl süresince yapılacak çalışmalarla birlikte ulusal ve Uluslar arası iletişiminede destek olacak ana sponsoru olan Doğuş Grubu’nun desteği ile RJ Models, Göbeklitepe'nin maketini hazırladı.

Yapımı 2 ay sürdü

RJ Models'ın Hong Kong'daki fabrikasında üretilen maket, 1000 parçadan oluşuyor ve 20 kişilik bir ekip tarafından 1600 saaatte, 2 ayda tamamlandı. 2.5x1.5 metre boyutlarındaki Göneklitepe'nin maketinin hazırlanmasında, ziyaretçi merkezi için hazırlanan materyaller ve Şanlıurfa Müzesi'ndeki çizimler kaynak alındı.

Kaynak: Besiktas.com.tr

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER