Gitarıyla Kulakların Pasını Siliyor

Harran Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencisi Said Akan, gitarıyla kulakların pasını siliyor.

Gitarıyla Kulakların Pasını Siliyor

Harran Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencisi Said Akan, gitarıyla Urfa sokaklarında müzik yapıyor.  Aslen Mardinli olup Urfa’da yaşayan Akan, Urfa'da sosyal etkinlik olmadığı için ve diğer gençlerin önünü açabilmek için haftanın 3 günü gitarının teline vuruyor.

Said Akan, sokak sanatçılığı yaptığını söyleyerek şöyle konuştu:" Aslen Mardinliyim. Burada sokak sanatçılığı yapmaya çalışıyorum. Urfa'da yaşıyorum, Urfa'da yapabilecek sosyal etkinlik pek fazla olmadığı için bu sanatı icraa ediyorum"  dedi.

Urfa’da sokakta müzik yaparken hep olumlu tepkiler aldığını dile getiren Akan; " Yer olarak burayı Atatürk bulvarını seçtim çünkü Urfa’nın en kalabalık yeri burası özellikle de hafta sonları çok kalabalık oluyor. İnsanlar anlayışla karşılıyorlar beni” sözlerini kaydetti.

Yer yer zabıta ve polis ve engellemeleri ile karşılaştığını ifade eden Akan; “Sokak müzisyenliği güzel bir şey ve daha da yaygınlaşabilir. Urfa’da bu sanatı ilk yapanlardan biriyim” dedi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 22:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bitirince de bu işe devam
Bitirince de bu işe devam - 8 ay Önce

Kardeşim okul bitince de bu işe devam et. Diplomanı kiraya verip, metre kare üzerinden seni sömüreceklerine kaldırımlarda müzik daha iyidir. Rabbim yardımcımız olsun.

SIRADAKİ HABER