Gıda Bakanlığı Personel Alım İlanı Ne Zaman Yayınlanacak? 

Bilindiği üzere kamu kurum ve kuruluşları tarafından ilanlar yayımlanarak kamu personeli alımları yapılmaya devam ediyor.  Adaylar ilanın ne zaman yayınlanacağını merak ediyorlar. 

Gıda Bakanlığı Personel Alım İlanı Ne Zaman Yayınlanacak? 

Kamu kurumları tarafından yayımlanan ilanlarla beraber kamu personeli alımı yapılmaya devam ediyor.

Ancak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından net bir açıklama yapılmaması adayları merak ettiriyor.

Ayrıca geçtiğimiz süreç içerisinde Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünden ilan bekleniyordu 1220 kişilik sözleşmeli kamu personeli alım ilanı yayımlandı ve adaylar başvurularını yaptı.

Bunun haricinde; PTT'den personel alımı bekleniyordu ve yapılan açıklama ile beraber 5 bin kişilik personel alım ilanı yayımlandı ve adaylar başvurularını yaptılar.

Ancak geriye sadece Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının kamu personeli alım ilanının yayımlanması kaldı.

Bilindiği gibi bundan önceki süreç içerisinde; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba açıklamalarında 2017 yılında 3 bin 500 ziraat mühendisi aldıklarını ve 2018 yılında da bu alımın aynısını yapacaklarını ifade etmişti buna bağlı olarak adaylar ne zaman personel alımı yapılacağını merak ediyorlar.

ÇALIŞMA BAKANI AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Gıda Bakanlığına personel alımıyla alakalı olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu bir açıklama yaptı ve Gıda Bakanı Fakıbaba'nın herhangi bir talebi olmadığını ifade etti ve bu konuda gerek sosyal medyada ve gerekse haberlerde çok spekülasyon içeriklere yer verildiğini ifade etti.

Konuyla alakalı olarak; Bakan Jülide Sarıeroğlu ifadelerinde Bakan Fakıbaba'nın personel alım talebinde bulunduğu ancak Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu imzalamak istemediğine ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti buna bağlı olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının böyle bir talebi olmadığın sözlerine ekledi.

BAKAN FAKIBABA AÇIKLAMA YAPTI

Gıda Bakanı Fakıbaba ise konuyla alakalı olarak yapmış olduğu açıklamasında;

"Bizim gerçekten personele ihtiyacımız var. Benim en önemli takım arkadaşlarım; mühendislerdir, teknikerlerdir, teknisyenlerdir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER