Genç Vekil Yüksel'den 10 Kasım mesajı

AK Parti Gaziantep milletvekili Müslüm Yüksel 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 80. yıldönümü nedeniyle bir yazılı açıklama yaptı.

Genç Vekil Yüksel'den 10 Kasım mesajı

Yüksel, "Bugün 10 Kasım; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. Yıl dönümü.

Gençlerimizin, çocuklarımızın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir lider olarak anlayabilmesi, okuyabilmesi, öğrenebilmesi en büyük arzumuzudur. Ailesiyle, eğitimiyle, askeri ve siyasi hayatıyla, yaşam tarzı ve fikirleriyle konuşulan, öğrenilen ve öğretilen bir Atatürk, inanıyorum ki, en başta onun aziz hatırasına gösterilebilecek en güzel hürmet olacaktır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük ideali, Türkiye'yi birlik ve beraberlik içinde, müreffeh bir ülke olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktı. Bugün büyük Türkiye yolunda hızla ilerleyen ülkemiz, demokratik hak ve özgürlükler alanında büyük mesafeler kat ederek

dünyanın en saygın ülkeleri arasında yer almıştır.

Demokratik iradesi daha çok güçlenen Türkiye şimdi her zamankinden daha fazla emniyet ve güvenle geleceğe yürüyen bir ülke olma yolunda büyük mesafeler almaktadır.

Milletimiz,Cumhuriyetimize ve demokrasimize sahip çıkmaya devam edecek, Türkiye Cumhuriyeti bütün engellemelere rağmen tek yürek halinde tarihi yükselişini sürdürecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 80. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakarca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle yad ediyorum" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER