Geçmişin En Gözde Taksi Aracı Fayton Urfa Sokaklarında

Şanlıurfa’da geçmişin en gözde taksi aracı fayton yine Şanlıurfa sokaklarında yerli ve yabancı turistlerin hizmetine başladı. Şimdilerde her ne kadar teknolojik gelişmelerin gölgesinde kalmış olsa da fayton Şanlıurfa’da da vaktinde sıkça kullanılan bir ulaşım aracıydı.

Geçmişin En Gözde Taksi Aracı Fayton Urfa Sokaklarında

Sadece binip gezenleri değil görenleri de mutlu eden, çoğu şehirde sadece turistik amaçlı kullanılan fayton artık Şanlıurfa’da da vatandaşlara hizmet verecek.  Deri kaplamalı,  gaz lambalı,  led ışıklı ve üzerinde MP3 çalar bulunan son model fayton görünümüyle de dikkat çekiyor.

İstanbul’dan sipariş ettiği faytonla Şanlıurfa turizmine hizmet ettiğini belirten 21 yaşındaki Halil Emektar, “ Turistlerin yoğun ilgisi var. Havaların ısınmasıyla birlikte ilginin daha da artacağını tahmin ediyoruz. Faytonu gören vatandaşlar seviniyor. Sürücüler trafikte yol veriyor. Şu an Urfa’daki tek faytoncuyum. Balıklıgöl civarında hizmet veriyoruz. Faytona aldığımız turistlere tarihi ve turistik yerleri 10 TL’ye gezdiriyoruz” diye konuştu. Hotel El Ruha karşısında müşteri bekleyen Faytoncu Halil, baba mesleğini sürdürmeye devam ediyor.

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
urfadan
urfadan - 13 ay Önce

Allah aşkına çakal çukal bindirip gevende müziği açıp millete bizi rezil etmeyin.

SIRADAKİ HABER