Gaziantepli Hububatçılar Güneydoğuyu Gezdi

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Hububat Meslek Grubu üyeleri, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde hububat sektör temsilcileriyle buluşarak, bölgesel iş birliğinin artırılması konusunda görüşmelerde bulundu.

Gaziantepli Hububatçılar Güneydoğuyu Gezdi

GTB'den yapılan açıklamaya göre, yeni hasat sezonu öncesi Hububat Meslek Grubunda yer alan üyelerine yönelik, Şanlıurfa, Mardin ve Diyarbakır illerini kapsayan iş gezisi düzenledi.

Türkiye'nin en önemli tahıl üretim merkezleri arasında gösterilen Güneydoğu Anadolu Bölgesinde borsa temsilcileri, hububat üreticileri, STK ve lisanslı depo işletmecileriyle bir ara gelme fırsatı bulan GTB üyeleri, sektörde yaşanan sorunlar ve bölgesel ticari iş birliğinin artırılması konularında istişarelerde bulundu.

Mardin Ovasında ve Viranşehir'de hububat ekili tarım arazilerinde incelemelerde yapan Gaziantepli hububatçılar, iki gün süren bölge temaslarının ardından bereketli geçmesi beklenen hasat sezonu öncesi kente umutlu döndü.

GTB Meclis Üyesi Ali Alagöz başkanlığında 30 üyenin katılımıyla gerçekleştirilen ziyaretlerin ilki, son yıllarda sulu tarımla birlikte hububat üretiminde önemli bir rekolte artışı kaydeden Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesine yapıldı.

Alagöz ayrıca, GTB'nin Et Borsası ve Hububat Emtia Merkezi gibi global projelerini ise en kısa zaman içerisinde Gaziantep ve bölge ekonomisine kazandırmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2017, 18:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER