“Gazetecilerin Dünya Basın Özgürlüğü Günü Kutlu Olsun”

Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler (ŞUÇGAD) Başkanı Tahir Gülebak, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“Gazetecilerin Dünya Basın Özgürlüğü Günü Kutlu Olsun”

Başkan Gülebak mesajında gecesini gündüzüne katarak zır şartlar altında mesleklerini icra eden basın mensuplarının 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Gününü kutladı.
Basının çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından, üstlendiği görev itibariyle toplumun da en önemli kurumlarından bir tanesi olduğunu vurgulayan Başkan Gülebak, “ Farklı görüşlerin seslendirilmesine imkan sağlayarak, toplumun ihtiyaç duyduğu her konuda, araştırma, bilgilendirme, aydınlatma, toplumsal sorunları dile getirme gibi önemli görevleri yerine getirmektedir.

Güç şartlar altında dahi olsa ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmeleri halka ulaştıran ve görevlerini büyük bir emek ve hassasiyetle yerine getiren meslektaşlarımın, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nü kutluyor, Gazeteciliği gerçeğin peşinde koşmak ve halkı bilgilendirmek dışında kullananlara gazeteci denilmeyeceğini vurgulamak istiyorum”dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER