Fenomen Suruçlu Memo, Türkiye’yi Salladı!

Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nde yaşayan ve adını Suruçlu Memo olarak duyuran çocuk sosyal medya da fenomen haline gelirken videolarını binler izleyip beğeniyor.

Son yıllarda hızla yayılan sosyal medya fenomenleri ve paylaşımları binlerce insan tarafından takip ediliyor. Fenomen olma yoluna giren bir isimde Şanlıurfa’nın Suruç İlçesinde çıktı, hem de 6 yaşında bir çocuk.

Sosyal medyada ve video kanallarında birçok videosu bulunan ve paylaşımlarıyla yüzleri güldüren asıl ismi Mehmet Yapan olan Suruçlu Memo sadece Şanlıurfa’da değil Türkiye’de adını duyurdu. Sosyal medya da binlerce takipçisi olan Memo eline aldığı sazıyla Kürtçe, Türkçe şarkılar söyleyerek hem kendisi hem de izleyenleri eğlendiriyor. Düğünlerde de sahneye çıkıp şarkı söyleyen Suruçlu Memo bu yaşta ailesine katkıda bulunurken bir yandan da fenomen olma yolunda ilerliyor.

Suruçlu Memo’yu tanıyan vatandaşlardan biri Müslüm Durak Memo’yu şöyle anlattı; ‘’ Suruçlu Memo’yla şöyle tanıştık, düğünlerde arada bir görüyordum kendisini gerek keman olsun gerek bağlama olsun kendisini düğünde görme fırsatım oldu ve kendisinden baya etkilendim. Çünkü bu yaşta bu yetenek müziğe duyulan sevgi şaşırttı ve bundan dolayı gerçekten çok mutlu oldum. Böylesi bir yeteneğin ülkemizde olması bizi çok mutlu etti. Memocan’ın gelecekte çok daha iyi yerlere gideceğine inanıyorum. Müziğe karşı çok iyi bir hevesi var görüldüğü gibi çok büyük bir sempatisi var aşkı var.

‘’İnanılmaz Bir İşitme Yeteneği Var’’

Müslüm Durak; ‘’diyelim Memo’nun ailesi müzikle uğraştığı için ve bundan dolayı Memo’da bunları gördüğü için bir etkileşim söz konusudur. Bundan dolayı da kendisinde inanılmaz bir işitme yeteneği var. Söylediğim gibi duyduğu ilk parçayı hemen söyleyebiliyor, duyduğu notaları hemen karşıya yöneltebiliyor. Memo’da ki şuandaki tek eksikliğin biraz eğitim alması gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda biz kendisine yeteri desteği göstereceğiz Allahlın izniyle Memo iyi yerlere gelecek.

Baba Hayrettin Yapan ise; ‘’hurdacılık yapıyorum mahalle mahalle geziyorum, 6 yaşlarında başladı. Düğünlere gidiyorduk kendi kendine öğrendi, seviyordu müzik çalmayı merakı vardı ve onun şarkı söylemesi hoşuma gidiyor. Suruç’ta onu artık herkes tanıyor, Memo’da müzik söylemeyi çok seviyor. Memo daha yeni yedi yaşına girdi daha bu sene yeni okula başlayacak. Memo’nun daha iyi bir sanatçı olmasını istiyorum’’ ifadelerini kullandı.

Urfanatik/ Fatma KIRMIZI

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2019, 16:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
METSAN TRAFO HALLAL OLSIN SURUÇLI MEMO
METSAN TRAFO HALLAL OLSIN SURUÇLI MEMO - 3 ay Önce

MEMO BAŞARLAR DİLERİM HÇ MEHMET TAVAS

mehmet
mehmet - 3 ay Önce

işiniz qücünüz yok belli zaten rezillikten başka bişey deqil zaten 6 yaşında 6 yıldır nasıl oluyorda çalmaya başlamış oluyor yürü ulaaaaaa :D:D:D:D

SIRADAKİ HABER