Fatih Portakal’dan Rektör Taşaltın Hakkında Çarpıcı Açıklama

Fox Haber sunucusu Fatih Portakal, Prof.Dr.Ramazan Taşaltın'ın Harran Üniversitesi Rektörlüğünden ayrılma haberini verirken, 'Parti devleti olmak işte böyle bir şey' ifadelerini kullandı.

Fatih Portakal’dan Rektör Taşaltın Hakkında Çarpıcı Açıklama

Geçmişe bu şekilde ayrılanları farklı makamlarda gördüklerini aktaran Portakal, Prof.Dr.Ramazan Taşaltın'ı ileride Milletvekili, Belediye Başkanı veya Bakan koltuğunda görürse şaşırmayacağını ima etti.

'HOCALARIMIZIN SÖZLERİ ÖLÇÜLÜ OLMALI'

Öte yandan YÖK'ten Ramazan Taşaltın'la ilgili şu açıklama yapıldı:

“Harran Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr.Ramazan TAŞALTIN 31.10.2018 tarihinde istifa etmiş bulunmaktadır. Bu vesileyle akademi camiamızdaki bütün değerli hocalarımızın ve bilhassa karar alma mevkilerinde bulunan sayın idarecilerimizin söz ve fiillerinin ölçülü, makul, ilmi çerçevede ve toplumun hassasiyetlerini gözetir şekilde olmasına azami dikkat göstermelerinin ehemmiyeti bir kez daha ortaya çıkmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulu

Taşaltın, Akit TV'deki programda kullandığı "İslami olarak Cumhurbaşkanına itaat etmek farzı ayın'dır. Karşı gelmek de harpten kaçmak manasına gelir, haramdır" şeklindeki sözlerle tartışma yaratmıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ÇAĞRI
ÇAĞRI - 7 ay Önce

olacağıda odur.mutlaka ödüllendirirler.

deli divane
deli divane - 7 ay Önce

nasıl bir şey insanlarımız kafayı yedi bu adam nasıl rektör olur ... Allah ın farzına bile karışır oldular, ne kadar vAllahim durum insanlar kendi menfaatleri için ne yapıyor, rektörü ödüllendirise hiç şaşmam

urfalı
urfalı - 7 ay Önce

https://www.sozcu.com.tr/2018/yazarlar/soner-yalcin/abartinin-sebebi-2715196/

SIRADAKİ HABER