Fatih Erbakan Şanlıurfa’ya Geldi

Erbakan Vakfı Şanlıurfa Şubesinin düzenleyeceği programa katılmak üzere Şanlıurfa’ya gelen fatih Erbakan Cumhuriyet Tesislerinde STK temsilcileri ve Basın mensupları ile bir araya geldi.

Fatih Erbakan Şanlıurfa’ya Geldi

Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan Genel Başkanı olduğu Erbakan Vakfı tarafından düzenlenecek ve Merhum Erbakan’ın Vefatının 7. yılında anma programına katılmak üzere Şanlıurfa’ya geldi.

Cumhuriyet Sosyal Tesislerinde STK ve Basın mensupları ile bir araya gelen Erbakan burada Merhum Necmettin Erbakan’ın milli görüş ve ülke için verdiği mücadeleyi Şanlıurfa’da Nemrut’a karşı mücadele veren Hz. İbrahim’in mücadelesine benzetti. Hz. İbrahim’in haksızlığa, zulme ve hakkaniyet için mücadele eden Hz. İbrahim’in Nemrut’un zulümlerine karşı geldiğini söyledi. Erbakan, “Bütün bu özelliklerini Hazreti İbrahim'in ortaya koyduğumuz zaman, bu özellikler ve kendisinin bu mücadelesi bizlere merhum liderimiz Erbakan Hocamızı hatırlatıyor. Şu anlattıklarımızı 40 sene boyunca milli görüşün temel prensipleri olarak ortaya konduğunu hatırlatıyor" dedi.

Yapılan toplantıya Eski Bakan Sacit Günbey, eski belediye başkanı Ahmet Bahçıvan, Basın İlan Kurumu Müdürü Şaban Kalafatta katıldı. 

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2018, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER