Fakıbaba'nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Ahmet eşref FAKIBABA 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Fakıbaba'nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Dinimizde Kadın “ana” olarak yüceltilmiş ve hak ettiği değer kendisine verilmiştir. Bizleri eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakâr annelerimize minnettarız.

Kadınlar, toplumun en fedakâr, çalışkan ve üreten bireyleridir.  Dolayısıyla hem annelik görevlerini eksiksiz bir şekilde yerine getirmekte hem de evinin düzenini sağlamaktadır. 

Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında kadınların büyük emekleri vardır. Kadınlar yeri geldiğinde cephede savaşmış, savaşın ardından ülkenin kalkınmasında da en ön saflarda yer almıştır. Cumhuriyetle birlikte kadınlarımız; sosyal, ekonomik ve siyasal alanda önemli haklar elde etmiş ve bu haklar artarak devam etmektedir.

Kadın, doğası gereği fiziksel olarak zayıf olsa da acıya en çok o dayanır. Bu nedenle her başarılı erkeğin yanı başında bir kadın vardır.

Eşitlik, özgürlük ve daha huzurlu yaşama isteklerini dile getiren tüm emekçi kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlar, huzur ve refah dolu bir yaşam dilerim.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2017, 10:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfalı
Urfalı - 2 yıl Önce

Tek bir baba varsa urfada fakıbaba dır seni seviyoruz mütevazi dürüst çalışkan insan ...

SIRADAKİ HABER