Fakıbaba Dedaş İle Görüştü!

Şanlıurfa'lı birçok vatandaşı çileden çıkaran elektrik problemi için çözüm arayışları başladı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba Dedaş ile görüşerek bilgi aldı.

Fakıbaba Dedaş İle Görüştü!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevine yeni atanan Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’ya, Dicle Elektrik tarafından başta tarımsal sulamada kullanılan elektrik enerjisi olmak üzere bölgede sürdürülen elektrik dağıtım hizmeti hakkında bilgi verildi. Bilgilendirme toplantısına katılan Dicle Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Atalay, ‘’Başta tarımsal sulamada kullanılan elektrik olmak üzere, bölgemizdeki elektrik dağıtım hizmeti ile ilgili hususları detaylı bir şekilde görüşmek bizi memnun etmiştir. İnşallah problemlerin çözümüne yönelik olan çalışmalarımız bundan sonra da yoğunlaşarak devam edecektir.’’ dedi.

SORUNLARIN KISA SÜREDE ÇÖZÜLECEĞİNE İNANIYORUZ

Dicle Elektrik’in de ülke genelindeki diğer 20 elektrik dağıtım şirketi gibi faaliyetlerini EPDK’nın denetimi altında sürdürdüğüne de dikkat çeken Atalay, ‘’Gerek yatırımlar, gerekse kaçakla mücadele konusunda çalışmalarımızı sürdürürken, bir bölge insanı olan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba’nın sorunları biliyor olması ve yakından takip etmesi bizi gerçekten memnun etmiştir. Bölgede yaşanan elektrik sorununun, konuyla ilgili herkesin katkısı ve desteği ile kısa sürede çözüme kavuşacağına inancımız tamdır.’’ diye konuştu.

TÜM İLÇEDE ELEKTRİK PROBLEMİ VAR

Genellikle Şanlıurfa’nın merkez ilçelerinde yaşanan elektrik problemi vatandaşların hayatını olumsuz etkilemekte. Günün her saatinde WhatsApp ihbar hattımıza iletilen şikayet mesajları vatandaşın ne kadar zor durumda olduğunu gözler önüne sermekte. Geçtiğimiz günlerde Evren Sanayi Sitesi esnafları konuyu URFANATİK.COM’a taşımıştı. Gün içinde de birden çok elektrik kesintisi şikayeti iletildi. Karaköprü İlçesi şikayetlerin en çok iletildiği ilçe olarak ilk sırada.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfalı zaza
Urfalı zaza - 2 yıl Önce

Sulamayı bilmem ama şehir merkezinde yeterli alt yapı yatırımı yok diye düşünüyorum. Binalar çoğaldıkca trafo sayısı aynı kalıyor. Birde tırafolarda havalandırma yeterli değil ısınınca şartel atıyor yada trafo patlıyor.

vatandaş
vatandaş - 2 yıl Önce

karaköprü belediye başkanıda tedaşla görüşmüş,tedaş sorunun aşırı yüklemeden kaynaklandığını belirtmiş. ve görüşme karşılıklı selamlaşma ve hal hatır sormayla tamamlanmış.

aslan
aslan - 2 yıl Önce

Karakopru kaç gündür rezil bir durumda bunlar vatandaştan korkmuyor Allah cc den mi kormuyor dolaplarda herşeybozuldu faturasını düzenli ödeyen vatandaşın suçu ne dedaş müdürü basın aracılığıyla istifaya çağrılmalı 12 vekil bir müdürle baş edemiyorlarsa yapmasınlar bu işi

Mağdur
Mağdur - 2 yıl Önce

Karaköprüdeyim. Sözüm ona şehrin Yeni yüzü olan bir ilçe. 3 gündür geceli gündüzlü elektrik kesiliyor. Bu sıcakta bol bol beddua ediyorum dedaş yetkililerine.. Trafo yetersizse, güçlendir ek trafolar yap. Kaçak varsa git kaçak kullananı bul. Bizim suçumuz ne? Allah'ınızdan bulun inşAllah.

Ismail
Ismail - 2 yıl Önce

Görüşme bitmiştir. Sayın bakan da Bir şey yapamaz bu arkası güçlü firmaya nokta.

SIRADAKİ HABER