Fakıbaba 14 Mart Tıp Bayramı'nı Kutladı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA Her yıl kutlanan 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Fakıbaba 14 Mart Tıp Bayramı'nı Kutladı

İnsanların doğuştan sahip olduğu temel hak ve özgürlüklerinden belki de en önemlisi sağlıklı yaşam hakkıdır. Bu çağda  her ferdin sağlık hizmetlerinden istisnasız faydalanabilmesi büyük bir kazanımdır. Sağlık hizmetlerinin insan onuruna yakışır bir şekilde  hızlı ve kaliteli verilmesini önemsiyor  ve bu kapsamda çaba gösteriyoruz. Dolayısıyla Ülke genelinde sağlık yatırımlarımız artarak devam  etmektedir.  Hükümet olarak bu alanda son yıllarda büyük mesafe kattetiğimize inanıyoruz. Vatanı için canını seve seve feda eden halkımıza daha iyi hizmetler yapmanın bir ibadet olduğunu da biliyoruz. 

Bu çalışmalar eşliğinde gece gündüz demeden insanlara hizmet vermeyi, karşılaştıkları her türlü zorluğa rağmen mesleklerini özveriyle devam ettirmeyi kendilerine ilke edinen sağlık çalışanlarımızın gösterdikleri fedakârlık her türlü takdirin üzerindedir.  Bu nedenle uzun yıllar severek icra ettiğim ve  insanlığa büyük bir hizmet olduğuna inandığım Hekimlik mesleğim ve sağlık çalışanlarımla hep gurur duydum. 

Bu duygu ve düşüncelerle, insana hizmet gibi kutsal bir görevi icra eden hekimlerimizin ve sağlıklı bir toplum yaşatılmasında önemli katkıları olan tüm sağlık camiasının "14 Mart Tıp Bayramını" kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.''

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER