Eyyübiyeliler Kardeşlik Sofrasında Buluştu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin kardeşlik sofrası buluşmalarında adres bu kez Eyyübiye ilçesi oldu.

Eyyübiyeliler Kardeşlik Sofrasında Buluştu

Büyükşehir Belediyesi tarafından Eyyübiye bölgesinde yapılan Osmanlı Mesire alanında gerçekleştirilen temel atma töreninde Büyükşehir Belediyesinin geleneksel iftar buluşması düzenlendi.

Burada bir konuşma yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Bizler bir taraftan Türkiye’nin tarımına yön verirken arkadaşlarımla beraber, bir yandan da yeni projeleri hayata geçirmenin derdi içerisindeyiz. Bu çalışmalar her babayiğidin karı değildir. Yapılan çalışmaları bir şahsa mal etmek yanlış. Biz gücümüzü Cumhurbaşkanımızdan ve AK Partimizden alıyoruz" dedi.

Açılış ve iftar programında konuşan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa’nın Gıda Tarım ve Hayvancılık anlamında çok önemli bir şehir olduğunu hepimizden daha fazla biliyorsunuz. Ve bu hassasiyetle tarım potansiyeli çok yüksek olan bu şehir aynı şekilde Karacadağ eteklerindeki o güzel meralarıyla hayvancılık potansiyeli çok çok yüksek, onun için şuan temeli atılan tesislerin, Şanlıurfa ekonomisini için çok önemli. Allah’ın izniyle herkes konuşur Ak hükumetler, Bakanlarımız, Belediyelerimiz yapar. Bugünde Şanlıurfa için icranın çok önemli bir günündeyiz. Et kombinasyon Şanlıurfa’da zaten üretilen ve bir biriyle entegre olan Besi İhtisas OSB’nin yetişecek olan hayvanlar için piyasaya sürülmesi anlamında çok önem arz ediyor. Yine hayvancılık anlamında besi OSB’yi destekleyecek olan, yem fabrikası bir biriyle entegre ve çok önemli bir yere sahip, aynı şekilde’ de bu defa lisanslı depoculuk yapılacak. Harran ovamız, tahılın merkezi ana vatanı ve bu güzel projeleri tekrar peygamberler şehri Şanlıurfa’mıza kazandırdığınız için Başta Bakanımız Ahmet Eşref Fakkıba’ya ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

Şanlıurfa valisi Abdullah Erin de, "Türkiye’de son yirmi yılda güzel şeyler oluyor. Şanlıurfa ilimizde bölgesinde ve Türkiye’de en stratejik öneme sahip, coğrafyada yer alan sahip olduğu potansiyel ve zenginliklerle de son derece önemli bir şehir olan Şanlıurfamızda bu güzel şeylerin en çok tahakkuk ettiği, hayata geçirildiği şehirlerden bir tanesidir" diye konuştu.

Temel atma ve iftar programına Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakkıbaba, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, Şanlıurfa Milletvekilleri Adayları, Şanlıurfa İlçe Belediye Başkanları ve Şanlıurfa’nın protokol üyeleri katıldı.

İHA

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 16:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 1 yıl Önce

urfa merkez ve ilçelerinde yaşayan savaş mağduru kadınlara çocuklara yetimlere yardımcı olan el uzatan sivil toplum kuruluşlarına teşekkürler

SIRADAKİ HABER