Eyyübiye’de Önce Gasp Etti Sonra Benzin Döküp Yaktı!

Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesinde 19 Kasım günü meydana gelen olayda iddiaya göre daha önceden hırsızlık olayı ile ilgili intikam almak isteyen gaspçı, kendisini ve arkadaşını şikayet eden genç kızı yakarak telefonunu da çalıp kayıplara karıştı.

Olay Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesinde bulunan Şanlıurfa Müzesinin içeresindeki parkta meydana geldi. İddiaya göre Antalya’da yaşayan fakat Şanlıurfa’daki abisini ziyarete gelen Çiğdem A. (16) bir süre önce bir aynı mahalleden arkadaşı olan şahıs tarafından gasp edilmek istendi. Şahsın telefonunu çalmasına izin vermeyen genç kız bir şekilde elinden kurtuldu. Daha sonra karakola giden Çiğdem A. şikâyette bulunarak hırsızı yakalattırdı.

Şikâyet üzerine şahsın yanında bulunan arkadaşı yakalanarak cezaevine konulurken Çiğdem A.’nın telefonunu çalmak isteyen şahıs kayıplara karıştı. İddiaya göre genç kızı takip ederek tekrar bulup intikam almak isteyen şahıs kızı takip etmeye başladı. Genç kız abisinin yanına geldiği Şanlıurfa’da dönüş izin valizini alıp Şanlıurfa müzesinin içinde bulunan parkta yürürken o şahıs yanına aldığı benzinle genç kızın yanına geldi. Arkadaşı olduğu iddia edilen şahıs, genç kız Çiğdem A.’nın ve valizinin üzerine benzin dökerek yaktı. Bir diğer iddiaya göre hırsız genç kızın telefonunu da alarak kayıplara karıştı.

Genç kızın cayır cayır yandığını gören çevredeki vatandaşlar olayı sağlık ekiplerine bildirdi. Sağlık ekipleri genç kızı alarak Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırırken genç kızın vücudunun birçok yerinde yanıklar oluştu.

Olayın üzerinden 3 gün geçmesinin ardından hastaneden çıkan genç kız adalet istemek için Urfanatik mikrofonlarına konuştu.

“Üzerime Valizime Benzin Döküp Çakmağı Üzerime Vurdu”

Bundan kaç ay önce telefonumu gasp etmişlerdi diye konuşan Çiğdem A.; “gasp edildikten sonra gidip şikayet ettim. Salı günü beni burada gördü, Salı gününden önce de beni tehdit etti, ben sana bunun bedelini ödeteceğim sen beni nasıl şikayet edersin dedi. Sonra müzeye geldim, ondan sonra beni gördü. Biz daha önce barışmıştık ama deme ki içinde kin ve nefret varmış. Cebinde benzin şişesi vardı, kalktı benzini üzerime döktü, valizime döktü ve çakmayı üzerime vurdu ateşe verdi. Sonra çantamdan diğer telefonu aldı kaçtı” dedi.

“Beni Nasıl Şikayet Edersin Dedi Üzerime Benzin Döküp Yaktı”

Evimi buradayken mahalleden arkadaşımdı. Selam veriyorduk, konuşuyorduk, fazla tanımıyordum. Daha önce onu şikayet ettim, sen beni nasıl şikayet edersin diye geldi burada bana benzin döküp yaktı. 2 arkadaşıyla beraber beni zorla burada tuttular telefonumu gasp etmek istediler. Hatta beni bırakmadılar üzerime iftira attılar, sen benim telefonumu, paramı çalmışsın diye. Polisi arayana kadar kalkıp telefonumu verdi, ondan sonra şikayet ettim.

“Böyle Bir Duruma Kimse Sessiz Kalmasın”

Böyle bir duruma kimse sessiz kalmamalarını söyleyen Çiğdem; “Böyle bir şeye vatandaşın sessiz kalmasını istemiyorum, ben burada alev alev yanarken bağırıyorum kimse yardım etmiyor. En son bir tane çocuk geldi, ambulansı aradı, daha sonra ambulans gelip beni hastaneye götürdü. Emniyete şikayette bulundum her yerde aranıyor. Ben böyle kalmak istemiyorum, ben böyle bir hayat istemiyorum, yüzümün böyle kalmasını istemiyorum, herkes sesini çıkarsın” diye konuştu.  

“Bugün Kızımın Başına Gelen Yarın Her Vatandaşına Başına Gelebilir”

Bugün kızımın başına gelen yarın her vatandaşına başına gelebilir diye konuşan Anne Nuran Çetin; “Sadece insanlardan duyarlı olmasını, kızıma bugün yapılan bu vahşetin altında kalınmamasını, adaletin de gerekeni yapmasını istiyorum. 5-10 dişli kişinin veya adamları çok olan insanların arkasına saklanıp da şey yapmasınlar özellikle saklayan insanlarda oturup düşünsünler. Bugün bunu benim kızıma yapanlar, başkasına neler yapar. Yazık gencecik kız, 15 yaşında epilepsi hastası bir çocuk ve şuan devlet gözetimi altında. Bu çocuk bu yüzle nasıl yaşasın söyler misiniz, yazık yani. Böyle bir Türkiye’de yaşanılmaz, böyle insanlık diye bir şey yok yani. Düşünün kızım burada alev alev yanarken, kızım yangınlar içinde yanarken kimse dönüp bir ambulans bile çağırmamış, söndürmeye bile biri koşmamış Türkiye böyle olmasın. Kızıma gereken yardımın yapılmasını istiyorum yardım sadece para değil manevi anlamda da yardım etsinler” şeklinde konuştu.

“Kızım Kendini Öldürmek İstedi”

Kızım kendini öldürmek istediğini söyleyen Anne; “Kızımın psikolojisi bozuk kendini öldürmek istiyor, ben bu yüzle yaşayamam diyor eline çiledi alıp kendini öldürmek istiyor. Ben kızımı emniyete şikayetçi olmak için götürürken bile elini yüzünü kapattım o şekilde götürdüm” ifadelerini kullandı.

“Kızımın Üzerine Su Geldi Anne Üzerime Benzin Döktüler Diye Korktu”

Anne Nuran Çetin; “Türkiye’de hep kadınlara şiddet uygulanıyor hiç kimse ses çıkaramıyor, sessiz kalıyor. Kızım şuanda ilaçlarla uyutuyoruz kızım uyuyamıyor hep ağlıyor. Geçen gün buradan karakola ifade vermek için götürdüğümüzde şuradan su fiskesinden atılan sudan bile tiksindi anne yine üzerime benzin döktüler diye ağlamaya başladı kızım şuanda bittik durumda” dedi.  

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2019, 18:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet çetin
ahmet çetin - 3 hafta Önce

kızı bu hale getirenin adı soyadı yokmu?

SIRADAKİ HABER