Eyyübiye’de Gece Yarısı Ağaç Katliamı!

Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesine bağlı Hayati Harrani Mahallesinde boş arazideki ağaçların dün gece kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından kesildi.

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Hayati Harrani Mahallesinde dön gece saatlerinde boş arazideki ağaçların kimliği bilinmeyen kişi veya kişiler tarafından kepçe yardımıyla kökünden söküldüğünü belirten vatandaşlar, olayı sabah saatlerinde fark ettiklerini ve bunun üzerine polis ve zabıta ekiplerine haber verdiler. Ağaçların kesildiği alana gelen polis ekipleri ağaçların kesilmesinin ardından boş araziye  toprak ve kum döktüğü iddia edilen kepçe operatörü polis ekipleri tarafından yakalanarak  gözaltına alındı.Mahalle sakinleri olaya tepki göstererek gerekli yerlere şikâyetlerini yapacaklarını söylediler.

Sabah saatlerinde Eyyübiye’den bir vatandaşın kendisini aradığını söyleyen CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, “Sabah saatleriydi Eyyübiye’den bir vatandaşımız aradı: “Vekilim burada tanımadığımız şahsın biri boş arazideki ağaçlarımızı kepçe yardımıyla kökünden söküyor, ne yapabiliriz?” Hemen konuya müdahil olduk. Gerekli bütün görüşmeleri yaptık ve Eyyübiye Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci’de olayı doğruladı. Bir kepçe ve bir şahıs olay yerinde yakalandı! Bir insan hayatımızın can damarı olan, oksijen kaynaklarımızdan ne ister ki? Yazık çok yazık! Duyarlı vatandaşımıza ve Sayın Ekinci’ye çok teşekkür ediyorum.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER