Eyyübiye'de Vatandaşlardan Tedaş'a Tepki

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Hacı bayram mahallesinde bir aracın çarparak hasar verdiği elektrik direği eğilmesi mahalleliler TEDAŞ'a tepki gösterdi.

Eyyübiye'de Vatandaşlardan Tedaş'a Tepki

Merkez Eyyübiye İlçesi Hacı bayram mahallesinde bulunan yaklaşık 1 yıldır bir aracın çarptığı demir elektrik direğinin alt tarafı büyük hasar gördü. Bunun üzerine mahalle sakinleri enerji şirketini defalarca arayarak ve dilekçe yazarak durumu bildirdi.Demir elektrik direginin rüzgarda sallanarak ve çocukların mahallede oyun oynamasından dolayı demir direğin büyük tehlike saçtığı görüldü.Bunun yanı sıra mahalleli vatandaşlar Tedaş yetkilileri göreve çağırdı. 

Hacı bayram Bayram mahallesinde ikamet eden İsmail Tamaç şunları dile getirdi;

'Yaklaşık bir yıldır otomobilin çarptığı bu direk mahallede çok büyük tehlike saçıyor.Mahallede çocuklarımız direğin orda sabahları oyun oynuyor.Elektrik direği aşırı rüzgarın şiddeti ile beşik gibide sallanıyor.Defalarca tedaşa başvurmamıza ragmen hiç kimsenin gelip burayı görmedi.İlla direk devirsin çocuklarımız yada mahallede dışarda oynayan çocukların üzerinemi düşşün.Ancak devrildikten sonramı tedaş bize o zaman ilgi gösterir.bunumu istiyorlar.'ifadelerini kullandı.

Mahalle sakinleri, Dicele Elektrik dağıtım şirketine yaptıkları ihbarlar üzerine hiçbir yetkilinin bu mahallenin sorununa çözüm bulamadı.Mahalleli vatandaşlar bir an önce  gerekli tedbirlerini almalarını isteyerek tepki gösterdi. 

Mahallede elektrik direğin hala bir çözüm bulamamalarından dolayı sorunu dile getiren Ramazan Düğer ise şunları dile getirdi,

'Bir yıldır bir otomobilin freni tutmadığını için elektrik direğine çarparak durabildi.Ancak bu direğin fazla tehlike saçmaması için defalarca tedaşa müracaat ederek bu direğin değiştirilmesi için başvuru yaptık ancak bu neticede tedaş yetkililerin bu durama sessiz kaldı.Mahallede bir çocuk bu direğin altında oyunlar oynuyor.bir olay çıkacak diye korkuyoruz.İlla bu direk devrildin bir vatandaşın çocuklarımı ölsün tedaş bunumu istiyor diyerek tepki gösterdi.Bir an önce tedaş yetkillilerini göreve çağırdılar'.dedi.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER