Evren Sanayi  Esnafın 10 Kilometrelik Yol Tepkisi

Şanlıurfa trafiğini önemli ölçüde rahatlatması planlan ve Şanlıurfa çevre yolu ağını birbirine bağlayacak olan Kuzeybatı Çevre yolunun bir türlü bitirilmemesi esnafın tepkisine neden oldu.

Evren Sanayi  Esnafın 10 Kilometrelik Yol Tepkisi

Karaköprü'yü Evren Sanayi bölgesine bağlayacak olan kuzey batı çevre yolu Açıksu Caddesine bağlandı. Evren sanayi bağlanması gereken kısmı bir türlü yapılmaması esnafı isyan ettirdi. Evren sanayi esnafı 10 kilometrelik Kuzey-Batı Çevreyolu Karaköprü Evren Sanayi Bölgesine bağlayarak sürücülerin  süre kaybı yaşamadan büyük araçların trafik geçişini sağlanması planlanan yol akıbetini ne oldu.

Evren Sanayi Esnafı Salih Aslan”, Bağlantı ve çevre yollarımız bitmediğinden vatandaşlar çevre illeri tercih ediyor. Birde eski sanayide faaliyet olduğu için vatandaş oraya gittiğinden bizim işlerde düşme oluyor.  Bizler yetkililerden çevre yolların biran önce bitirilmesini istiyoruz yaklaşık 6 yıl önce Fakıbaba döneminde başlandı, fakat sadece açıksu caddesine kadar olan kısmı yapıldı. biz daha bir dört yıl beklemek istemiyoruz" dedi”

Demir ticaret yedek parça işletmecisi Ali Demir, ”  Bizim en büyük eksiğim çevre yolu olmadığından araç gelemiyor kamyoncu yol üstüne Gaziantep, Osmaniye’ye gidiyor. Otobandan sanayi’ye giriş yok zaten trafik bile araçları tutuyor girmesinler diye  Kantar koyulmuş bir hatası yüzünden araç sanayi’ye giriş yapamıyor. Otoban ile sanayi arasında yaklaşık 25 kilometre var kamyoncu esnaf uzaklıktan dolaya da gelemiyor. Bizim iş yapabilmemiz için otobandan bize yakın bir yol verilmesi ayrıca Karaköprü Evren sanayi yolun biran önce bitirilmesi bekliyoruz. Kuzey-Batı çevre yolumuz da tamamlandığı takdirde büyük araçlar artık şehir merkezinden geçmeleri gerekmez. Bu nedenle biran önce bu Kuzey-Batı Çevre yolunun tamamlanarak araçların geçişlerini sağlanmasını istiyoruz" dedi.

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
rişvanlı
rişvanlı - 1 yıl Önce

ne zaman bitecek?

Mustafa
Mustafa - 1 yıl Önce

Ağlamayana meme yok birleşin valiye gidin durumu anlatın
Ozman çözerler

SIRADAKİ HABER